W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Animator Czytelnictwa

grafika, na niej po lewej stronie zdjęcie, na którym grupa trzech osób stoi pod parasolem, pod kopułą parasola na kolorowych tasiemkach podwieszone sa karteczki z cytatami, po prawej stronie napisy pionowo w dół: gamifikacja, storytelling, bajkoterapia, marketing, praca z kamerą

ANIMATOR CZYTELNICTWA

Tryb nauki: dzienny i zaoczny

Opis zawodu
Ucząc się na tym kierunku m.in. poznasz innowacyjne metody pracy z książką (storytelling, kamishibai, gamifikację, czytanie performatywne). Zdobędziesz umiejętności pisania projektów na realizację własnych pomysłów, poznasz aplikacje i portale o książkach. Stawiamy na praktyczne działania – uczestniczymy w targach książek, odwiedzamy wydawnictwa, biblioteki i inne centra kultury, prowadzimy już w trakcie nauki warsztaty i zajęcia.

Adresaci
Animacja czytelnictwa to atrakcyjny kierunek dla osób o wszechstronnych pasjach, które chcą zdobyć szeroki zakres praktycznych umiejętności i wiedzy z dziedziny animacji czytelnictwa. Animator Czytelnictwa to osoba:
– czytająca książki, komiksy, czasopisma lub gazety – we wszystkich możliwych formach – zarówno tradycyjnych jak i online,
– lubiąca kontakt ludźmi,
– chcąca nieustannie poszerzać wiedzę, szczególnie w zakresie współczesnej literatury, marketingu, psychologii czytania ale także nowych technologii, big data czy też używania social media w animacji czytelników.

Perspektywy zawodowe
Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w bibliotekach, przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich, w działach marketingu wydawnictw,  księgarniach podczas targów, eventów, konferencji i wszędzie tam, gdzie będzie się pojawiał potencjalny czytelnik. Będziecie potrzebni w organizacjach pozarządowych, domach i ośrodkach kultury, świetlicach środowiskowych, instytucjach wychowawczych i opiekuńczych, ośrodkach resocjalizacji i wypoczynku. Część z Was założy start-upy które będą świadczyły usługi dla wyżej wymienionych podmiotów na zasadach wolnorynkowych.

Dlaczego warto?
Bogate tradycje literackie Wrocławia predestynują stolicę Dolnego Śląska to tworzenia warunków dla rozwoju i nowoczesnego wspierania czytelnictwa. Animacja Czytelnictwa to jedyny tak praktyczny kierunek w Polsce. Program zajęć został przygotowany przez praktyków, trenerów i szkoleniowców z branży wydawniczej, bibliotekarskiej oraz nowych technologii, których łączy wieloletnie doświadczenie oraz absolutna negacja twierdzenia – NIE DA SIĘ.
Zajęcia są realizowane w oparciu o współpracę z wrocławskimi instytucjami zajmującymi się czytelnictwem oraz branżą nowych technologii.
W ramach kierunku współpracujemy m.in. z:
– Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu,
– Dolnośląską Biblioteką Publiczną,
– Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji przy MBP,
– Wrocławskim Domem Literatury
oraz wrocławskimi wydawnictwami książkowymi, dzięki czemu animatorzy mają możliwość uczestnictwa w realizowanych przez nie działaniach. Podczas kształcenia przewidziane jest także odbycie praktyk i staży przygotowujących słuchaczy do podjęcia pracy w zawodzie i dająca okazję do nawiązania kontaktu z przyszłym pracodawcą.

{"register":{"columns":[]}}