"Aleja Gwiazd Piłki Nożnej” na PGE Narodowym

Aleja Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym

W uroczystości odsłonięcia tablic uczestniczył Sekretarz Stanu w MSiT Jarosław Stawiarski

12 czerwca 2018 roku, w dniu ostatniego meczu towarzyskiego Reprezentacji Polski przed wylotem na Mistrzostwa Świata w Rosji, zostały uroczyście odsłonięte pierwsze tablice w "Alei Gwiazd Piłki Nożnej". Tablice z brązu odsłonili: Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański, Grzegorz Lato, Władysław Żmuda i Jan Tomaszewski. Odsłonięto również tablice pośmiertne: Gerarda Cieślika, Kazimierza Deyny i Włodzimierza Smolarka. W wydarzeniu uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jarosław Stawiarski.

– Nasza tożsamość narodowa to wspomnienia, to m.in. fakt że pamiętamy o naszych wielkich Polakach. Jesteśmy dumni z Rodaków, których tablice zostały dziś odsłonięte. To ważna część naszej sportowej historii. Nie jest możliwym wybranie największego z dzisiejszych zasłużonych – dziękujemy za ogrom radości, który dzięki Wam przeżyliśmy – mówił Sekretarz Stanu w MSiT, Jarosław Stawiarski.

"Aleja Gwiazd Piłki Nożnej" na PGE Narodowym to projekt realizowany przez Fundację Aleja Gwiazd, PGE Narodowy oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Na 10 metrach promenady zewnętrznej stadionu zostało wmurowanych osiem tablic z brązu o wielkości 50 cm x 50 cm z odciskami stóp lub dłoni piłkarzy, którzy zapisali się na kartach polskiej historii piłki nożnej. Corocznie przy okazji ważnego wydarzenia piłkarskiego na PGE Narodowym w Alei Gwiazd odsłaniane będą kolejne tablice.

Fot. PGE Narodowy

Aleja Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym
Aleja Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym
Aleja Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym
Aleja Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics