W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jacek Osuch

Sekretarz stanu

Jacek Osuch

Lat 61, urodzony w Olkuszu, żonaty, dwoje dzieci. Ukończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 2006 roku startując z listy Prawo i Sprawiedliwość z sukcesem ubiegał się o mandat radnego Rady Miejskiej w Olkuszu - po wyborach samorządowych przewodniczył Komisji Praworządności i Samorządności.

W 2007 roku startując z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym miasto Kraków oraz powiaty olkuski, krakowski i miechowski uzyskał mandat posła na Sejm RP VI kadencji. W kolejnych wyborach w 2011 oraz 2015 roku ponownie uzyskał reelekcję otrzymując ponad 10.000 głosów. 

Jako parlamentarzysta VI i VII kadencji Sejmu pracował w komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki; ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa; komisji ds. kontroli państwowej; komisji  polityki społecznej i rodziny.

Podczas trwania obecnej - VIII Kadencji Sejmu - jako parlamentarzysta pracował w komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki (jako zastępca Przewodniczącego) oraz komisji odpowiedzialności konstytucyjnej a także komisji ds. Unii Europejskiej. Był również Przewodniczącym Podkomisji stałej do spraw przygotowań Polski do organizacji dużych imprez sportowych o randze Mistrzostw Świata i Europy oraz zapewnienia bezpieczeństwa podczas ich trwania.

Od grudnia 2015 r. pełnił funkcję zastępcy przedstawiciela Delegacji Parlamentarnej RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, a od kwietna 2019  r. pozostaje Przedstawicielem Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Gruzji

Zaangażowany w działalność dobroczynną – od 8 lat pomysłodawca i organizator Świątecznego Spotkania Wigilijnego w Olkuszu, które gromadzi corocznie nawet 1000 mieszkańców powiatu olkuskiego.

W czerwcu 2019 powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz pełnomocnika rządu ds. infrastruktury sportowej.

Sekretariat:
tel. (22) 2443 170

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
02.12.2019 10:01 Paulina Czubak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Paulina Czubak
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Jacek Osuch 1.0 02.12.2019 10:01 Paulina Czubak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP