W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Kurtyka na PreCOP25

09.10.2019

W dniach 8-10 października, wiceminister Michał Kurtyka pełniący rolę Prezydenta COP24, wziął udział w PreCOPie w Kostaryce.

PreCOP w Kostaryce

Sekretarz Stanu Michał Kurtyka wziął m.in. udział w panelu poświęconym roli elektromobilności w tzw. Nationally Determined Contributions, czyli wkładom, jakie Strony Porozumienia paryskiego deklarują na rzecz powstrzymaniu zmian klimatu. W swoim wystąpieniu mówił o polskich dokonaniach w tym zakresie.

„Polska jest w trakcie realizowania bardzo konkretnego, ambitnego planu rozwoju elektromobilności. Do końca 2020 r. w naszym kraju powstanie infrastruktura aż 6000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz 400 punktów szybkiego ładowania. Do roku 2028, 30 procent lokalnych flot autobusowych będą stanowić pojazdy elektryczne” – powiedział wiceminister Kurtyka.

Wiceminister wziął również udział w rozmowach dotyczących Artykułu 6 Katowickiego Pakietu Klimatycznego, przypominając, że mechanizmy międzynarodowej współpracy w ramach Porozumienia paryskiego są niezbędnym warunkiem długoterminowych działań na rzecz powstrzymywania zmian klimatu.

Z kolei podczas panelu dotyczącego Warszawskiego Mechanizmu Międzynarodowego wiceminister  podkreślił, że zaplanowany na grudniowe spotkanie w Santiago przegląd WIM będzie doskonałą okazją do dalszego zwiększania efektywności w zakresie unikania i minimalizacji strat oraz szkód.

PreCOP

Tegoroczny PreCOP odbył się w San Jose, stolicy Kostaryki i poprzedził COP25, którego gospodarzem będzie Chile. W ramach spotkania, poza wydarzeniami wysokiego szczebla, odbyły się liczne sesje panelowe poświęcone m.in. działaniom na rzecz powstrzymania zmian klimatu, zwiększania ambicji w zakresie National Determined Contributions, elektromobilności oraz rynkowi uprawnień do emisji.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}