W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Kurtyka z wizytą w Brukseli i Berlinie

06.06.2019

Pierwsze dni czerwca wiceminister Michał Kurtyka spędził na konferencjach w Brukseli oraz Berlinie.

Spotkanie bilateralne wiceministra Michała Kurtyki z niemieckim wiceministrem środowiska – Johenem Flasbarthem.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska wziął udział w odbywającej się 3 czerwca w Brukseli konferencji International Carbon Markets. Została ona zorganizowana przez Miguela Cañete, komisarza ds. działań w dziedzinie klimatu i energii w Komisji Europejskiej, z którym wiceminister Kurtyka spotkał się osobiście. Głównym tematem jego wystąpienia była konieczność uzupełnienia Katowice Rulebook o mechanizmy rynkowe implementujące Artykuł 6 Porozumienia paryskiego.

Rok temu otrzymałem ok. 2 tysiące stron trudnego tekstu z setkami tak zwanych „nawiasów”, czyli opcji do usunięcia. Z tego tekstu, dzięki wytężonej pracy społeczności międzynarodowej otrzymaliśmy Katowice Rulebook. Teraz kolej na ostatni element naszego zadania - artykuł 6 – mówił wiceminister.

Następnie Michał Kurtyka udał się do Berlina, gdzie na marginesie organizowanej przez Urząd Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec konferencji Berlin Climate and Security odbył spotkania z Johnem Kerrym oraz niemieckim wiceministrem środowiska – Johenem Flasbarthem.

Zdjęcia (2)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
06.06.2019 15:47 Jolanta Żuk
Pierwsza publikacja:
06.06.2019 15:47 Jolanta Żuk