W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

26 maja: szczepienie przeciw COVID-19 najlepszym prezentem dla Twojej mamy

26.05.2021

Co roku koniec maja to moc kwiatów i życzeń, które ślemy do naszych mam. Zdrowia, szczęścia i pomyślności – te słowa kierujemy do najważniejszych i najdroższych nam osób. Teraz możesz w łatwy sposób przyczynić się do spełnienia tych życzeń! Zadbaj o życie i zdrowie swojej mamy – zachęć ją do szczepienia przeciw COVID-19 i pomóż zarejestrować się na konkretny termin. W dobie epidemii koronawirusa to właśnie szczepionka jest najlepszym prezentem na Dzień Matki. Dzięki szczepieniom ochronisz swoją mamę, ale także innych bliskich przed chorobą, powikłaniami po niej, a także śmiercią.

Dzień Matki

Życzenia, kwiaty i pomoc w rejestracji na Dzień Matki

Wszyscy kochamy nasze mamy. To one dbały o nas, kiedy byliśmy dziećmi. Teraz czas, abyśmy to my zadbali o nie. Zatroszcz się o zdrowie i życie swojej mamy – przekonaj ją do zaszczepienia się i pomóż zarejestrować na konkretny termin i godzinę.

W Polsce zostało wykonanych już ponad 18,3 mln szczepień. Zachęć mamę, aby dołączyła do zaszczepionych Polek i Polaków. Szczepienia przeciw COVID-19 są bezpieczne. Dzięki nim szybciej wrócimy do normalności!

Rejestracja – szybko i łatwo umów termin i godzinę szczepienia

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 zajmuje tylko chwilę. Zapisz swoją mamę, siebie lub kogoś z bliskich przez:

  • bezpłatną infolinię 989

Do zapisu potrzebujesz nr PESEL. W ten sposób zarejestrujesz również swoich rodziców czy dziadków. Wystarczy posiadać nr PESEL bliskiej osoby. Pamiętaj, że numer telefonu kontaktowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, to dostaniesz SMS na swoją komórkę, z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia.

  • pacjent.gov.pl

Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej adresu zamieszkania. W przypadku niedogodnego terminu albo miejsca szczepienia masz możliwość dokonania zmiany. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i samemu wybrać datę oraz lokalizację. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni Ci o szczepieniu.

  • SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333

Wysyłając wiadomość SMS, połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji – na dobę przed zaplanowanym szczepieniem – otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.

  • pobliski punkt szczepień

Numery do punktów szczepień znajdziesz m.in. na stronie www.gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Najlepiej więc zapisz się telefonicznie.

 

{"register":{"columns":[]}}