W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Cezary Pazura o szczepieniach przeciw COVID-19 w Pytaniu na Śniadanie

04.01.2021

O zaletach szczepionki przeciw COVID-19 oraz o kampanii informacyjnej mówił podczas programu Pytanie na Śniadanie Cezary Pazura – aktor oraz ambasador kampanii #SzczepimySię. Na kanapie obok aktora usiadła prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz – konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii, która od rana telefonicznie odpowiadała na pytania dotyczące szczepień zadawane przez widzów.

Pytanie na Śniadanie z udziałem Cezarego Pazury #SzczepimySię

Cezary Pazura promuje rzetelne informacje nt. szczepionki

Dlaczego warto się szczepić? Tym pytaniem prowadzący rozpoczęli rozmowę z Cezarym Pazurą. ­– Żeby dłużej i zdrowiej żyć – krótko podsumował aktor. Podczas programu Pytanie na Śniadanie Cezary Pazura, który jest ambasadorem kampanii #SzczepimySię, promował rzetelne informacje na temat szczepień przeciw COVID-19.

Jako argument za skorzystaniem ze szczepionki Cezary Pazura przytoczył przykład wirusa polio, który został skutecznie zwalczony w Polsce dzięki szczepionce.  – Widziałem skutki takiej choroby jak polio, a już jej nie ma. W momencie, kiedy zaszczepi się większość populacji, koronawirus zniknie – powiedział aktor. Słowa Cezarego Pazury potwierdziła prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz – konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii.

Podczas programu aktor zaznaczył, że korzysta ze szczepień przeciwko grypie. A także, że planuje się zaszczepić przeciw COVID-19. – Chciałbym, żeby to było jak najszybciej, ale pamiętajmy, że obowiązują pewne rygory. Ta ilość szczepionek w tej chwili jeszcze jest ograniczona, ale pamiętajmy, że dla każdego wystarczy.

Konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii odpowiadała na pytania dot. szczepień

Od rana, jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy w programie, prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz – konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii, odpowiadała telefonicznie na pytania nurtujące widzów programu.

To jednak niejedyne tego typu działania informacyjne. Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

Kampania informacyjna #SzczepimySię

Szczepionki przeciw COVID-19 to szansa na powrót do normalności. Narodowy Program Szczepień jest największą operacją logistyczną związaną ze zdrowiem Polaków. To również szereg działań informacyjnych oraz edukacyjnych, które mają na celu zachęcić do skorzystania ze szczepionki.

Trwa kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię. Jest szeroko komunikowana za pomocą różnych środków masowego przekazu.

Kampania #SzczepimySię nie jest kampanią, która ma namawiać. To jest kampania, która ma informować, uświadamiać i rozwiewać wątpliwości – poinformował aktor w dalszej części rozmowy.

W telewizji i Internecie walkę z koronawirusem ponownie wsparli aktorzy: Mateusz Banasiuk i Stanisław Banasiuk. W krótkim materiale wideo ojciec i syn zachęcają do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

W ślad za spotem wideo, wystartował także spot radiowy. Od 29 grudnia możemy usłyszeć spoty czytane przez profesjonalnych lektorów, które były inspirowane kampanią telewizyjną z udziałem aktorów. Natomiast od 1 stycznia w przestrzeni radiowej szczepionki promuje także aktor Cezary Pazura.

Na ulicach miast całego kraju zawisły billboardy. Akcja #SzczepimySię obecna jest również w mediach społecznościowych. Dołączyli do niej polscy sportowcy.

Wideo