W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Już 3,1 mln wykonanych szczepień, w tym ponad 205 tys. zaszczepionych nauczycieli

26.02.2021

Mamy już ponad 205 tys. zaszczepionych nauczycieli. Zabiegi wśród tej grupy rozpoczęły się 12 lutego. W sumie na szczepienia przeciw COVID-19 zgłosiło się niemal 545 tys. pracowników oświaty.

Grafika. Strzykawka obok napis: Już ponad 205 tys. zaszczepionych nauczycieli!

Polska utrzymuje wysokie tempo szczepień. Od kilku dni nasz kraj zajmuje 1. miejsce, jeśli chodzi o liczbę dawek na 100 osób populacji wśród największych państw Unii Europejskiej. Nic dziwnego, gdyż odnotowaliśmy już 3 163 856 wykonanych zabiegów, a do końca marca zaszczepionych zostanie w sumie 3 mln obywateli.  Zgodnie z przyjętym harmonogramem od 12 lutego trwają szczepienia nauczycieli. Z tej najskuteczniej formy ochrony przeciw COVID-19 skorzystało już ponad 205 tys. przedstawicieli tej grupy zawodowej.

Kto mógł się zarejestrować na szczepienie

Na szczepienie mogli się zgłosić:

  • wszyscy nauczyciele ze szkół i placówek,
  • nauczyciele akademiccy,
  • inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach.

Etap ten dotyczył osób urodzonych od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003 r.

Nauczyciele, nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelni, urodzone w 1955 r. i wcześniej, będą mogły zaszczepić się w późniejszym terminie.

Jak wyglądała rejestracja

Nauczyciele ze szkół i placówek byli rejestrowani przez dyrektorów za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej. Natomiast nauczycieli akademickich i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach - za pośrednictwem systemu POL-on - zgłaszali rektorzy uczelni i szkół wyższych.

Pełny raport i interaktywna mapa

Do tej pory w Polsce (stan na 26.02.2021, godz. 10:30):

  • wykonano 3 163 856 szczepień,
  • 2 042 806 osób zaszczepiono pierwszą dawką,
  • 1 121 050 osób zaszczepiono drugą dawką,
  • do punktów szczepień dostarczono 3 505 500 dawek szczepionki,
  • zutylizowano 4 836 dawek,
  • odnotowano 3 263 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Na stronie gov.pl/szczepimysie znajdziecie też pełny raport dotyczący zaszczepionych już osób. Zamieszczamy tam m.in. informacje o liczbie wykonanych szczepień – z podziałem na województwa, płeć oraz wiek. Znajdziecie tam również stan magazynu oraz liczbę dawek dostarczonych do poszczególnych punktów. Dane są aktualizowane raz dziennie.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto się zaszczepić przeciw COVID-19?

Chcesz wiedzieć więcej o szczepionkach przeciw COVID-19? Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
 

{"register":{"columns":[]}}