W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Numer telefonu przydatny w rejestracji na szczepienia - warto go zapisać w swoim telefonie!

09.02.2021

Korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji i danych kontaktowych to podstawa! Zapisz w swoim telefonie numer 664 908 556, ponieważ usłyszysz o nim jeszcze nie raz. Jest bardzo przydatny, bo dzięki niemu możesz zarejestrować się na szczepienie. Z tego numeru dostaniesz też SMS-a, jeśli nie udało Ci się dodzwonić na infolinię 989. Kiedy odpowiesz na naszą wiadomość, my poinformujemy Cię kiedy pojawią się nowe terminy szczepień w Twojej okolicy.

SMS

W Internecie pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat epidemii koronawirusa i szczepień przeciw COVID-19. Od samego początku zachęcamy wszystkich Polaków do korzystania ze sprawdzonych źródeł. Podobnie jest w przypadku danych kontaktowych, w tym numerów telefonów. Dbaj o swoje bezpieczeństwo. Korzystaj tylko z potwierdzonych numerów – jednym z nich jest numer 664 908 556.

Sprawdź pozostałe numery w zakładce Zweryfikuj numer.

Szczepienia przeciw COVID-19 – coraz więcej zainteresowanych Polaków

Przez niespełna dwa miesiące mieliśmy ponad 2 mln połączeń przychodzących na infolinię 989. W tym od 15 stycznia 2021 r. prawie 1,5 mln połączeń w celu rejestracji na szczepienie.

Według najnowszego sondażu dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM już blisko 75 proc. Polaków chce się zaszczepić przeciw COVID-19. W porównaniu z grudniem ubiegłego roku liczba osób, które mają zamiar przyjąć szczepionkę, wzrosła o ponad 30 punktów procentowych.

Problem z dodzwonieniem się? Dostaniesz od nas SMS-a

Duże zainteresowanie infolinią mogło sprawić, że napotkałeś chwilowe problemy z dodzwonieniem się. Jeżeli w ciągu ostatnich dwóch tygodni próbowałeś skontaktować się z infolinią 989, ale nie udało Ci się dodzwonić – otrzymasz od nas SMS-a. Krótka wiadomość zostanie do Ciebie wysłana z numeru 664 908 556.

Dostałem SMS-a i co dalej?

Nie musisz kolejny raz kontaktować się z infolinią. Odpowiedz na wiadomość, jeśli chcesz zarejestrować się na szczepienie. Wyślij SMS-a o treści: POTWIERDZAM. Nasz system zarejestruje Twoje zgłoszenie. Konsultanci skontaktują się z Tobą, kiedy pojawią się nowe terminy szczepień w Twojej okolicy (konsultanci mogą kontaktować się z innego numeru telefonu).

Rejestracja na szczepienie przez SMS-a

Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie. System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Zarejestruj się na kilka sposobów

Infolinia 989 oraz SMS na numer 664 908 556 to niejedyne z możliwości rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19.

Rejestracja online

Wygodną i szybkim sposobem jest również rejestracja online za pomocą naszej strony internetowej. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Rejestracja w wybranym punkcie szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce Mapa punktów szczepień.

 

Więcej informacji na temat wszystkich sposobów rejestracji na szczepienia znajdziesz w zakładce Rejestracja.