W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Punkty szczepień drive-thru – jak to działa?

15.04.2021

Jeśli posiadasz aktywne e-skierowanie, będziesz mógł zaszczepić się bez wychodzenia z auta. Na szczepienie w tej formie możesz zapisać się przez infolinię, Internetowe Konto Pacjenta oraz kontakt telefoniczny z punktem drive-thru. Przed przyjazdem do punktu wydrukuj i wypełnij kwestionariusz kwalifikacyjny. Na miejscu powinieneś pojawić się jedynie 10 minut wcześniej. Pamiętaj, żeby nie wychodzić z auta. Przed otworzeniem szyby zakryj usta i nos.

Specjalne zasady w szczepień w punktach drive thru

Pamiętaj, że w punktach drive thru obowiązują specjalne zasady szczepień. Chodzi m.in. o:

 • konieczność wydrukowania i wypełnienia kwestionariusza przed udaniem się do punktu szczepień,
 • wykonanie szczepienia w pojeździe,
 • minimum 20 minutowy czas oczekiwania po szczepieniu dla kierowców.

Jak przygotować się na szczepienie w punkcie drive thru:

 1. Zapisz się na szczepienie w punkcie drive thru przez jeden z poniższych kanałów:
  • kontakt telefoniczny z punktem drive thru – na stronie gov.pl/szczepimysie zostanie opublikowana zakładka z dostępnymi punktami drive thru i numerami telefonu do zapisów
  • rejestracja w punkcie drive thru – punkty mogą wyodrębnić miejsca parkingowe dla pacjentów zapisujących się na szczepienie bezpośrednio na miejscu
  • bezpłatna infolinia pod numerem 989 (opcja dostępna od 26 kwietnia)
  • Internetowe Konto Pacjenta (opcja dostępna od 26 kwietnia)
 2. Przed przyjazdem do punktu szczepień wydrukuj i wypełnij kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dla osoby dorosłej przeciw COVID-19.
 3. Przyjedź do punktu szczepień ok. 10 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Nie ma potrzeby, żebyś był na miejscu wcześniej.
 4. Ustaw się w kolejce samochodów czekających przed stanowiskami szczepień. Czekaj na polecenia osób kierujących ruchem.
 5. Po otrzymaniu pozwolenia zaparkuj swój pojazd na stanowisku szczepień przy osobie kwalifikującej i wykonującej szczepienie.
 6. Wszystkie szczepione osoby w pojeździe powinny przekazać osobie dokonującej kwalifikacji swoje wypełnione kwestionariusze wywiadu przed szczepieniem.
 7. Osoba kwalifikująca może zadać każdemu pasażerowi zapisanemu na szczepienia kilka pytań odnośnie stanu zdrowia, zmierzyć ciśnienie i temperaturę.
 8. Po zakwalifikowaniu do szczepienia zostaniesz zaszczepiony w swoim pojeździe.
 9. Po szczepieniu powoli i ostrożnie zaparkuj na wskazanym miejscu na parkingu poszczepiennym.
 10. Zaszczepieni kierowcy pojazdów powinni odczekać minimum 20 minut po szczepieniu przed opuszczeniem punktu szczepień. Rekomendowany czas czekania dla pasażerów wynosi minimum 15 minut.     


Ważne! Pamiętaj, abyś Ty i Twoi pasażerowie mieli zasłonięte usta i nos.

Materiały

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19
Kwestionariusz​_wstępnego​_wywiadu​_przesiewowego​_przed​_szczepieniem​_osoby​_dorosłej​_przeciw​_COVID-19.pdf 0.57MB
{"register":{"columns":[]}}