W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szczepienie przeciw COVID-19 osób ubezwłasnowolnionych

30.04.2021

Opiekujesz się osobą ubezwłasnowolnioną? Żeby zapisać ją na szczepienie, nie potrzebujesz profilu zaufanego. Możesz skorzystać z szybkiej ścieżki e-rejestracji, zadzwonić na infolinię 989 lub umówić termin szczepienia bezpośrednio w punkcie szczepień.

Szczepienie starszej kobiety. Młody lekarz w białym kitlu i rękawiczkach gumowych podaje szczepionkę kobiecie w okularach i szarej bluzce w kwiatki z krótkim rękawem.

Jak zapisać osobę ubezwłasnowolnioną na szczepienie?

Żeby umówić na szczepienie osobę ubezwłasnowolnioną, nie potrzebujesz profilu zaufanego ani dostęp do Internetu. Możesz ją zarejestrować na szczepienie:

Znajdź najbliższy punkt szczepień

Jeśli potrzebujesz transportu do punktu szczepień, bo masz problemy z przywiezieniem osoby ubezwłasnowolnionej na miejsce, możesz skorzystać z transportu zorganizowanego przez samorządy.

Kto i jak może skorzystać z transportu oferowanego przez samorządy

Jeśli osoba, którą się opiekujesz, potrzebuje szczepienia w miejscu zamieszkania (pobytu), skontaktuj się z Twoją przychodnią podstawowej opieki zdrowotnej.

Przeczytaj, kto może być zaszczepiony w domu i jak to załatwić

Internetowe Konto Pacjenta

Internetowe Konto Pacjenta ułatwia zarządzanie sprawami zdrowotnymi, ale nie jest niezbędne, by ktoś mógł się zaszczepić.

Przeczytaj, jak uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta osoby ubezwłasnowolnionej, po to, żeby min.:

  • odbierać e-recepty i skierowania
  • dokonać wyboru lekarza lub pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej.