W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koronawirus 2019-nCoV

04.02.2020

MSZ Gmach

W Chinach odnotowano serię zachorowań wywołanych koronawirusem 2019-nCoV. Podobne przypadki miały miejsce także w innych krajach, w tym w Tajlandii i Kambodży.

Na lotniskach w Tajlandii wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa i kontrole. Osoby z objawami choroby mogą zostać skierowane na dalsze badania w celu wykluczenia zachorowania na koronawirusa. W takich przypadkach należy poddać się badaniom i postępować zgodnie z zaleceniami władz miejscowych.

Tajskie Ministerstwo Zdrowia uruchomiło infolinię pod numerem 1422.

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa i zdrowia w Tajlandii, Kambodzy, Laosie i Mjanmie znajdziesz na stronie MSZ Informacje dla podróżujących.

Najbardziej aktualne i wiarygodne komunikaty dot. wirusa 2019-nCoV można znaleźć na stronach Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Rekomendujemy także obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne.

Apelujemy o zgłaszanie podrózy w systemie Odyseusz.