W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Głos przedsiębiorcy

Masz pomysł, jak ułatwić prowadzenie firmy? Chcesz wskazać, jak praktycznie uprościć założenie działalności gospodarczej? Wiesz co zrobić, aby poszerzyć dostęp do finansowania przedsięwzięć lub ulepszyć obowiązujące prawo? Zgłoś nam swoje sugestie przez Głos przedsiębiorcy. Najlepsze i najpopularniejsze pomysły postaramy się zrealizować.

Do tej pory udało nam się zrealizować propozycje zmian, które dotyczą głównie poprawy warunków do rozwoju biznesu w Polsce, uproszczeń prowadzenia działalności gospodarczej i usprawnień w przepisach prawa.

Dzięki pomysłom i sugestiom zgłoszonym przez Głos przedsiębiorcy w życie weszły np.:

  • możliwość sprawdzenia statusu podatnika VAT obowiązującego na wskazany dzień (w ramach tzw. białej listy podatników VAT),
  • obniżenie składek na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na niewielką skalę,
  • ograniczenie obowiązków sprawozdawczych przedsiębiorców przewożących paliwa i przedsiębiorstw energetycznych posiadających koncesję na wytwarzanie paliw ciekłych lub na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą.