W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Bartosz Cichocki

B-Cichocki

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie

Bartosz Cichocki urodził się w 1976 r. Jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat specjalizuje się w problematyce wschodniej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Ośrodku KARTA, Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia jako analityk polityki regionalnej Rosji, w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych jako koordynator programu Rosja-Eurazja, a także w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego jako specjalista ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Rosji, a następnie jako naczelnik wydziału spraw międzynarodowych.

W latach 2015-2016 Bartosz Cichocki pracował w Ambasadzie RP w Moskwie, odpowiadając za stosunki dwustronne i kontakty prasowe. Następnie, do 2017 r. był doradcą szefa Agencji Wywiadu. Od kwietnia 2017 r. do marca 2019 r. zajmował stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP.   

Od 11 marca 2019 r. Bartosz Cichocki jest Pełnomocnym i Nadzwyczajnym Ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie.