W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsul Generalny RP w Łucku

Sławomir Misiak

.

Sławomir Misiak urodził się w 1975 r. w Sokołowie Podlaskim, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej oraz średniej. Jest absolwentem Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, tytuł magistra uzyskał w 2000 r.

 

W latach 1999-2000 był stypendystą rządu greckiego na Uniwersytecie Pandio w Atenach, natomiast w 2004 roku odbył szkolenie z zakresu bezpieczeństwa europejskiego w Centrum Marshalla w Garmisch – Partenkirchen (Niemcy). Odbył staż w Sekretariacie Wykonawczym Inicjatywy Środkowoeuropejskiej w Trieście we Włoszech oraz Ambasadzie RP w Pradze.

 

Z Ministerstwem Spraw Zagranicznych związany nieprzerwanie od 2000 roku. Pracował w Ambasadzie RP w Atenach na stanowisku ds. politycznych i mediów, Ambasadzie RP w Baku na stanowisku ds. prezydencji RP w Radzie UE, Konsulacie Generalnym RP w Brześciu jako kierownik wydziału ruchu osobowego.

 

Pracę w centrali MSZ rozpoczął od Departamentu Europy oraz Departamentu Unii Europejskiej. Zajmował się koordynacją uczestnictwa Polski w organizacjach regionalnych takich jak Inicjatywa Środkowoeuropejska (IŚE), Rada Państw Morza Bałtyckiego (RPMB), Współpraca Gospodarcza Morza Czarnego (BSEC), Rada Nordycka.

 

W okresie od marca do sierpnia 2005 r. był oddelegowany do Zespołu ds. III Szczytu Rady Europy, który odbył się w Warszawie w dniach 16-17 maja 2005 r. Od listopada 2009 r. do września 2013 r. był pracownikiem Departamentu Wschodniego MSZ na stanowisku ds. polsko-rosyjskich relacji dwustronnych. Od października 2018 r. był pracownikiem Departamentu Konsularnego MSZ koordynując obszar wizowy w polskich urzędach konsularnych w Rosji, na Białorusi oraz w państwach Azji Środkowej.

 

Wielokrotnie pracował w charakterze obserwatora wyborów z ramienia m.in. OBWE w Bośni i Hercegowinie, Kosowie, na Ukrainie i Białorusi oraz w Rosji. Biegle włada językiem angielskim, rosyjskim, nowogreckim i czeskim. Intensywnie uczy się języka ukraińskiego.

 

{"register":{"columns":[]}}