W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Obrona Cywilna Wokół Nas" rozstrzygnięty

04.05.2020

28 kwietnia odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Obrona Cywilna Wokół Nas", który w roku 2020 przebiegał pod hasłem: "112 – RATUJĘ, POMAGAM, NIE BLOKUJĘ". Konkurs został zorganizowany przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza i przeprowadzony przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Obrona Cywilna Wokół Nas" rozstrzygnięty

Na konkurs nadesłano 207 prac. Komisja Konkursowa wyróżniła prace uczniów w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, z podziałem na klasy 1–4 i klasy 5-8 oraz szkoły ponadpodstawowe. Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, w tym roku nie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Nagrody zostaną dostarczone za pośrednictwem Poczty Polskiej do placówek oświatowych laureatów.

Celem konkursu jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, obrony cywilnej, rozumianej, jako szeroko pojęta ochrona ludności oraz podnoszenie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa kujawsko-pomorskiego z zakresu prawidłowego korzystania z numeru alarmowego 112.

Konkurs ma promować w sposób szczególny właściwe postawy wobec zagrożeń, uczyć prawidłowego zachowania i reagowania wobec różnych niebezpieczeństw i zdarzeń o charakterze kryzysowym, a w szczególności znajomości zasad funkcjonowania Centrów Powiadamiania Ratunkowego i numeru alarmowego 112.

Uczestnictwo w konkursie rozwija wyobraźnię uczestników, pozwala zwrócić uwagę uczniów na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, szkole i poza nią. Przybliża również mieszkańcom regionu, dzięki prezentacji prac laureatów, różne aspekty ochrony ludności w naszym regionie.

 

LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„OBRONA CYWILNA WOKÓŁ NAS”
Edycja 2020 pod hasłem „112 – RATUJĘ, POMAGAM, NIE BLOKUJĘ”


Laureaci szkół podstawowych: uczniowie klas 1-4

1. miejsce: Julia Radzikowska – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Nowym Dąbiu

2. miejsce: Maja Pawlak – Szkoła Podstawowa w Małych Łunawach

3. miejsce: Paweł Zieliński – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krąplewicach


Laureaci szkół podstawowych: uczniowie klas 5-8

1. Miejsce: Wiktor Kowalski – Szkoła Podstawowa w Radomicach

2. Miejsce: Zuzanna Sieklicka – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Rypinie

3. Miejsce: Hanna Gładkowska – Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Skępem


Laureaci szkół - uczniowie klas szkół ponadpodstawowych

1. Miejsce: Zuzanna Graczyk – Zespół Szkół w Lubrańcu

2. Miejsce: Dominika Siałkowska – IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

3. Miejsce: Julia Stefańska – I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy

Zdjęcia (6)