W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat o osobach hospitalizowanych i objętych kwarantanną

04.04.2020

Obecnie w województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19 jest 856 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 7 355 osoby, kwarantanną objętych jest 17 586 osób, a izolacją 519 osób. Potwierdzono 901 przypadków zachorowań. Liczba zgonów powiązanych z COVID-19 – 19. Ozdrowiało 8 osób (stan na 4 kwietnia br.).

komunikat

Nie wszystkie osoby z potwierdzonym wynikiem koronawirusa SARS-CoV-2 są hospitalizowane, lecz wszystkie osoby, które miały z nimi kontakt są identyfikowane i obejmowane kwarantanną.

Apelujemy o uszanowanie prywatności pacjentów.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi przede wszystkim ze Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, Komendą Stołeczną oraz Wojewódzką Policji, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, a także służbami dyżurnymi Lotniska Okęcie oraz Lotniska Warszawa-Modlin. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację na Mazowszu i jest gotowe do podjęcia działań wynikających z odpowiednich procedur.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus. NFZ uruchomiło bezpłatną infolinię 800 190 590. Numer jest czynny całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci informują, co zrobić, by otrzymać pomoc.
 

Materiały

Informacje o kwarantannie domowej - ulotka
Kwarantanna​_domowa​_ulotka​_zaktualizowana.pdf 1.15MB