W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koronawirus: strefa żółta w województwie mazowieckim - aktualizacja 24 września

24.09.2020

W czwartek, 24 września br. Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą. Niebieską oznaczone są obszary zagrożone dodatkowymi obostrzeniami.

Na zdjęciu widać mapę województw z zaznaczonymi strefami, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia. W województwie mazowieckim zaznaczone na żółto są dwa powiat: otwocki i przasnyski

Aktualizacja z 24 września

W porównaniu do aktualizacji Ministerstwa Zdrowia z 17 września br., w strefie żółtej znalazły się powiat przasnyski oraz owtocki. Przebywając w miejscach objętych strefą żółtą należy bezwzględnie stosować się do dodatkowych rygorów reżimu sanitarnego.

Aktualizacja z 17 września 

W porównaniu do aktualizacji Ministerstwa Zdrowia z 10 września br., żaden z powiatów województwa mazowieckiego nie znalazł się w strefie czerwonej i żółtej.

Aktualizacja z 10 września 

W porównaniu do aktualizacji Ministerstwa Zdrowia z 4 września br., żaden z powiatów województwa mazowieckiego nie znalazł się w strefie czerwonej i żółtej.

Aktualizacja z 4 września

W porównaniu do aktualizacji Ministerstwa Zdrowia z 27 sierpnia br., powiat żuromiński oraz owtocki znalazły się w strefie niebieskiej, natomiast powiat lipski trafił do strefy żółtej. Przebywając w miejscach objętych strefą czerwoną lub żółtą należy bezwzględnie stosować się do dodatkowych rygorów reżimu sanitarnego.

Aktualizacja z 27 sierpnia

W porównaniu do aktualizacji Ministerstwa Zdrowia z 20 sierpnia br., w strefie żółtej znalazł się powiat żuromiński. Bez zmian pozostaje sytuacja w powiecie lipskim, określonym przez resort zdrowia czerwoną strefą. Przebywając w miejscach objętych strefą czerwoną lub żółtą należy bezwzględnie stosować się do dodatkowych rygorów reżimu sanitarnego.

W wymienionych powiatach obowiązują obostrzenia dotyczące m.in.: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia lista powiatów, w których obowiązują obostrzenia, powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

Szczegółowe obostrzenia dla powiatów czerwonych i żółtych dostępne są pod linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Zdjęcia (4)