W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

To pierwszy taki punt w Opolu. W „Sokratesie” uruchomiliśmy Punkt Recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy

01.03.2022

Dom Studenta przy ul. Małopolskiej w stolicy województwa stał się pierwszym w regionie punktem, do którego kierowani są uchodźcy z Ukrainy. Dzięki dobrej współpracy wojewody opolskiego z władzami Politechniki Opolskiej, schronienie i tymczasową opiekę znaleźć może tu sto osób.

Na zdjęciu wojewoda opolski z pracownikami urzędu, siedzącymi za biurkiem w punkcie recepcyjnym w Opolu. W tle baner Wojewoda Opolski.

Punkt recepcyjny czynny jest przez całą dobę. W koordynację działań włączyli się pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz wolontariusze uczelni.

Dziś wojewoda opolski, w asyście rektora uczelni dr. hab. inż. Marcina Lorenca oraz zaproszonych gości, uroczyście uruchomił – pierwszy tego typu punkt w regionie. – Dla przypomnienia w minioną sobotę na dworcu kolejowym w Opolu wystartował Punkt Informacyjny, skąd kierujemy – każdego kto wymaga tymczasowej opieki – do punktu recepcyjnego, a następnie do punktów docelowego pobytu – wyjaśnia wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

W opolskim „Sokratesie” przygotowano sto miejsc odpoczynku. To pokoje wyposażone w łożka, zaplecze sanitarne oraz kuchnię.  

Wojewoda opolski podziękował wszystkim zaangażowanym w koordynację pomocy humanitarnej. Wśród nich m.in. służby mundurowe, Danone Nutricia w Opolu, Grupie Azoty ZAK S.A. i wielu innych. 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}