W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Wojewody Podlaskiego w sprawie wywozu lub zbycia poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej produktów

31.03.2020

Komunikat

Zgodnie z treścią Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie  ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U z 2020 r. poz. 566) w okresie od 31 marca 2020 roku do odwołania, nie później niż na 36 godzin przed zamiarem wywozu lub zbycia poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej następujących produktów:

  1. gogli ochronnych,
  2. kombinezonów typu TYVEK,
  3. masek typu FFP2/FFP3,
  4. maseczek chirurgicznych,
  5. ochraniaczy na buty (obuwie),
  6. rękawiczek lateksowych,
  7. rękawiczek nitrylowych,
  8. środków do dezynfekcji rąk, powierzchni i pomieszczeń

przedsiębiorca (w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 Prawo przedsiębiorców) ma obowiązek powiadomić o tym wojewodę właściwego dla siedziby lub miejsca zamieszkania przedsiębiorcy.
Informacja o zamiarze wywozu lub zbycia ww. towarów powinna zawierać wykaz oraz ilość produktów.
W przypadku przedsiębiorców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania na terenie województwa podlaskiego zawiadomienie należy skierować do Wojewody Podlaskiego drogą mailową na adres: klupinska@bialystok.uw.gov.pl.