W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Paszporty

UPRZEJMIE INFORMUJĘ, IŻ Z DNIEM 16 MARCA 2020 R. ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA ZOSTAŁY PRZYJĘCIA KLIENTÓW W WYDZIALE SPRAW OBYWATELSKICH I CUDZOZIEMCÓW.

ANULOWANIU ULEGŁY RÓWNIEŻ WSZELKIE REZERWACJE INTERNETOWE

OTRZYMANE POWIADOMIENIE SMS LUB WIADOMOŚĆ  E-MAIL INFORMUJĄCE O GOTOWOŚCI PASZPORTU DO ODBIORU NALEŻY TRAKTOWAĆ TYLKO JAKO INFORMACJĘ O PRZYJĘCIU DOKUMENTU NA STAN PUNKTU PASZPORTOWEGO, W KTÓRYM ZOSTAŁ ZŁOŻONY WNIOSEK O JEGO WYDANIE. ODBIÓR PASZPORTU BĘDZIE MOŻLIWY DOPIERO PO ODWOŁANIU OGRANICZEŃ W FUNKCJONOWANIU URZĘDU ZWIĄZANYCH Z ZAGROŻENIEM KORONOWIRUSEM.

WIZYTY KLIENTÓW W SPRAWIE ZŁOŻENIA WNIOSKU NA DOKUMENT PASZPORTOWY BĘDĄ UMAWIANE W SYTUACJACH WYJĄTKOWYCH (UDOKUMENTOWANYCH) WYŁĄCZNIE PO WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ POD NUMERAMI:

 • BIAŁYSTOK – 85 74 26 591 lub 85 67 02 413,
 • ŁOMŻA – 86 216 37 04,
 • SUWAŁKI – 87 566 41 18.

 

 • Zasady internetowej rezerwacji wizyt w sprawie wydania dokumentu paszportowego

  W Oddziale Paszportowym wprowadzony został numerkowy system obsługi klienta. System na bieżąco monitoruje ilość pobranych numerków i ogranicza ich wydawanie stosownie do czasu trwania przyjęcia wniosków oraz ilości oczekujących klientów, tym samym może zaprzestać  ich wydawania przed końcem pracy urzędu. W związku z tym prosimy, aby nie zostawiać załatwiania sprawy na sam koniec pracy Oddziału Paszportów.

  Klient zobowiązany jest do pobrania tyle numerków kolejkowych ile wniosków paszportowych chce złożyć lub ile gotowych paszportów chce odebrać, tj. np. rodzina 4 osobowa chcąca złożyć  4 wnioski paszportowe powinna pobrać 4 numerki.

  Każdy numer z systemu kolejkowego będzie wzywany tylko raz. Jeżeli wywołany klient nie podejdzie do odpowiedniego stanowiska, pobrany przez niego numer zostanie zamknięty. Należy wówczas pobrać nowy numer z systemu kolejkowego.

  Rejestracja internetowa kolejki na złożenie wniosku paszportowego jest dostępna pod adresem: http://rezerwacje.bialystok.uw.gov.pl/?branch=155

   
 • Podstawowe informacje dotyczące wydawania paszportów znajdują się pod adresem: https://puw.bip.gov.pl/paszporty/uzyskanie-paszportu.html