W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Aktualności rządowej polityki społecznej

27.11.2019

„Dobry start” – ostatni dzwonek na złożenie wniosku! W Belwederze podsumowano dziś 20 lat reformy systemu pieczy zastępczej. Praca jak rehabilitacja, czyli zatrudnienie osób niepełnosprawnych. W Dniu Pracownika Socjalnego przyznano nagrody i wyróżnienia za wybitne, nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej.

mrpips

„Dobry start” – ostatni dzwonek na złożenie wniosku!

Ci, którzy do tej pory nie złożyli jeszcze wniosku o świadczenie „Dobry start”, powinni się pospieszyć. Zostało im na to już tylko 3 dni. – Jeśli do końca listopada rodzic nie złoży wniosku o świadczenie, pieniądze po prostu przepadną. Nie warto zwlekać – apeluje minister Marlena Maląg.

 

W Belwederze podsumowano dziś 20 lat reformy systemu pieczy zastępczej. W konferencji uczestniczyli minister Marlena Maląg oraz wiceminister Kazimierz Kuberski.

Minister Marlena Maląg podczas swojego wystąpienia podkreśliła, że rodzina jest najcenniejszą wartością w życiu zarówno dziecka, jak i dorosłego człowieka, dlatego też powinna być otoczona szczególnym wsparciem. - Piecza zastępcza została włączona w politykę prorodzinną państwa poprzez przyznanie świadczenia Rodzina 500+ w postaci dodatku wychowawczego oraz świadczenia dobry start – powiedziała minister. Dodała, że skuteczna pomoc dla rodzin przeżywających trudności w opiekowaniu się i wychowywaniu dzieci oraz skuteczna ochrona dzieci może być osiągnięta przez współpracę wszystkich osób, instytucji i organizacji pracujących z dziećmi i rodzicami.

 

Minister Marlena Maląg: musimy wspólnie podejmować działania, aby osób niepełnosprawnych na rynku pracy było coraz więcej.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wzięła udział w konferencji podsumowującej projekt „Wypracowanie i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy”. W trakcie spotkania zaznaczyła, że kluczowym wyzwaniem obecnego rządu jest większa aktywizacja osób niepełnosprawnych.

 

Praca jak rehabilitacja, czyli zatrudnienie osób niepełnosprawnych.

Możliwość spotkania z ludźmi, poczucie przynależności, bycia potrzebnym, samorealizacja – korzyści płynących z pracy jest wiele. – Wiedzą o tym szczególnie ci, dla których możliwość pracy zawodowej nie jest wcale oczywista, np. osoby niepełnosprawne. Dlatego tak ważne jest wspieranie ich zatrudnienia – mówi minister Marlena Maląg.

 

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jak co roku, w Dniu Pracownika Socjalnego, przyznano nagrody i wyróżnienia za wybitne, nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej.

W trakcie uroczystości odczytano list minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg. Podkreśliła w nim, że pracownicy socjalni są „na pierwszej linii frontu w walce z ubóstwem, marginalizacją, wykluczeniem społecznym”. „Nieoceniona jest rola i działania prowadzone przez pracowników socjalnych, przede wszystkim poprzez prace socjalne, a także wsparcie osób z ubogich rodzin i zagrożonych wykluczeniem społecznym, w wysiłkach zmierzających do przezwyciężenia trudnych sytuacji życiowych” – czytamy w liście.

{"register":{"columns":[]}}