W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Patriotyzm zaczyna się w domu

29.11.2019

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 29 listopada w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim, wojewoda Artur Chojecki i kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki wręczyli nagrody laureatom kilku konkursów zrealizowanych w ramach Programu Niepodległa, a konkretnie projektu „Warmia i Mazury - na drodze ku niepodległości i europejskości”.

DlaNiepodległej

Warto podkreślić, że konkurs „Plebiscyt na Warmii i Mazurach w przeddzień stulecia” adresowany był do nauczycieli, a „Moja miejscowość na przestrzeni 100 lat i 15-lecia w Unii Europejskiej” – do uczniów. - Gratuluję nagrodzonym szkołom i placówkom za ich pracę na rzecz zwiększenia świadomości patriotycznej, zarówno w wymiarze ogólnopolskim jak i lokalnym – powiedział Artur Chojecki -  Patriotyzm przecież zaczyna się w domu, w szkole, na podwórku, w naszej małej ojczyźnie. Co warte podkreślenia na koniec, w swoich działaniach łączą Państwo pamięć o wydarzeniach i bohaterach z otwartością na nowe wyzwania i zadania. Życzę, by taka postawa towarzyszyła Państwu zawsze i była atrakcyjnym wzorem do naśladowania dla innych.

Pierwszą nagrodę w konkursie dla nauczycieli zdobyła Pani Grażyna Modrzewska z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. W konkursie uczniowskim, w kategorii szkół ponadpodstawowych  zwyciężył zespół z III LO w Zespole Szkół nr 2 w Ełku, w składzie: Weronika Horyń i Rafał Kolenko. W szkołach podstawowych najlepiej wypadły Magdalena Szauner i Martyna Konieczna z SP im. Mikołaja Kopernika w Lubawie,.

Dodatkowo Kurator Krzysztof Marek Nowacki nagrodził laureatów konkursu plastycznego      „Polak, Węgier, dwa bratanki” oraz  „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” (IX edycja)  „Szkoła Przyjazna Środowisku (XIV edycja) i „Szkoła Wierna Dziedzictwu” (III edycja).

 Konkurs plastyczny Kuratorium Oświaty w Olsztynie zorganizowało we współpracy ze Stowarzyszeniem Klub Historyczny im. Stefana Roweckiego „Grota” z Olsztyna.

 

fot. Kamil Olszewski

Zdjęcia (25)