W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ważna informacja dla obywateli RP znajdujących się na terytorium Republiki Uzbekistanu.

01.06.2020

Przypominamy, iż władze Republiki Uzbekistanu wprowadziły regulacje dotyczące życia społecznego związane z pandemią COVID-19

coronavirus

Władze Repliki Uzbekistanu podjęły decyzję o automatycznym przedłużeniu do 01 września ważności wiz wjazdowych dla obywateli państw obcych, którzy z powodu wprowadzonych ograniczeń  nie mają możliwości opuszczenia terytorium republiki. Przedłużenie pobytu dotyczy również osób, które wjechały na terytorium Uzbekistanu w ruchu bezwizowym.

- Zamknięcie granic państwowych dla ruchu osobowego.

- Wprowadza się obowiązek noszenia masek.

- Zawiesza się działalność wszystkich punktów wymiany walut z wyjątkiem tych, które znajdują się w pomieszczeniach siedziby banku. Nieczynne są hotele.

- Wprowadzono strefy zagrożeń epidemiologicznych: czerwona, żółta i zielona, w związku z powyższym poruszanie w ruchu międzymiastowym zostało ograniczone.

- W strefach czerwonych mieszkańcom zalecono pozostawanie w domach, których nie należy opuszczać bez ważnej potrzeby oraz ograniczono poruszanie się samochodami prywatnymi.

- W miejscach publicznych mogą znajdować się grupy ludzi do 3 osób (z wyłączeniem rodzin), przy czym dystans między nimi nie powinien być mniejszy niż 2 metry.

 

W przypadku symptomów choroby należy niezwłocznie skontaktować się z :

Republikańskie Centrum Państwowego Nadzoru sanitarno-epidemiologicznego Ministerstwa Zdrowia Republiki Uzbekistanu

Adres:

Taszkent

Rejon Czilanzarski

ul. Bunedkor 46

Stadion " Bunedkor»

+ 998 71  2765928

+ 998 71  2761781

+ 998 71   2763266

 

Przypominamy ze w razie sytuacji kryzysowych Ambasada RP w Taszkencie czeka na Państwa telefony 24h na dobę pod numerem : +998 93 501 01 21, e-mail:  taszkent.wk.dyzurny@msz.gov.pl

Zdjęcia (1)