W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KONDOLENCJE PO ŚMIERCI KSIĘDZA KARDYNAŁA ZENONA GROCHOLEWSKIEGO

17.07.2020

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Księdza Kardynała Zenona Grocholewskiego. W imieniu Pana Ambasadora Janusza Kotańskiego i Małżonki, Anny Kotańskiej oraz wszystkich pracowników Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej składamy wyrazy głębokiego współczucia zarówno Rodzinie, Bliskim jak i wszystkim, których dotknęła ta śmierć.

Kard. Zenon Grocholewski

Wspominając Jego wielkoduszną posługę dla Diecezji Poznańskiej a następnie dla Stolicy Apostolskiej wyrażamy naszą jedność w modlitwie. Mieliśmy przywilej współpracować z Eminencją, Księdzem Kardynałem Zenonem Grocholewskim i poznać z bliska Jego kapłańskie serce, poświęcenie Kościołowi oraz Ojczyźnie. Odszedł od nas wielki intelektualista, który całe życie poświęcił służbie Bogu i ludziom, pracując z zaangażowaniem dla dobra Kościoła Powszechnego u boku św. Papieża Jana Pawła II, Papieża Benedykta XVI oraz Papieża Franciszka.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....”

 

Zdjęcia (1)