W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dyżur Konsularny w Banff

16.10.2021

16 października 2021 r. będzie miał miejsce dyżur konsularny w Banff.

Paszport

Uprzejmie informujemy, że dnia 16 października 2021 r. będzie miał miejsce dyżur konsularny w Banff.

 

Zapisy zostaną uruchomione poprzez stronę e-konsulat w dniu 9 października 2021 r. (sobota) o godzinie 19:00 . 

Dyżur będzie miał miejsce  pod adresem: Sala parafialna przy kościele Our Lady of Mount Carmel,  Sandyhill Road, AB45 1BE Banff.

 

Zapisy na wizyty w Konsulacie Generalnym RP w Edynburgu oraz zapisy na dyżury konsularne są bezpłatne i odbywają się wyłącznie poprzez ogólnodostępną platformę e-konsulat. Jednocześnie informujemy, że Konsulat Generalny RP w Edynburgu nie korzysta w tym zakresie z usług żadnych pośredników.

 

Podczas dyżuru przyjmowane będą wnioski o wszystkie rodzaje paszportów.

Prosimy o zapoznane się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej dotyczącymi wymaganych dokumentów przy składaniu wniosku paszportowego oraz wydrukowanie i wypełnienie samego wniosku.

 

Pragniemy przypomnieć, że od dnia 1 stycznia 2021 r. ceny za wydanie dokumentów paszportowych uległy zmianie. Opłaty należy wnosić w formie POSTAL ORDER wypełnionego na "Polish Consulate in Edinburgh".  

 

Nie ma możliwości wniesienia opłaty gotówką. Informacje nt. opłat pobieranych przez urząd znajdą Państwo tutaj.

 

W celu usprawnienia organizacji pracy, a tym samym umożliwienia obsługi jak największej liczby interesantów, prosimy o:

1. Punktualne przybycie na spotkania paszportowe,

2. Wcześniejsze przygotowanie POSTAL ORDER na odpowiednią kwotę/opłatę,

3. Wcześniejsze przygotowanie kopii przedkładanych dokumentów (aktów stanu cywilnego/paszportów/dowodów osobistych/innych),

4. Rozważenie odbioru paszportu pocztą. W tym celu należy dołączyć do wniosku opłaconą kopertę zwrotną oraz wypełniony wniosek o wysyłkę paszportu. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o wybór ubezpieczonej przesyłki Special Delivery (up to 100g). Każdy paszport jest wysyłany osobno. W przypadku wybrania opcji wysyłki nowego paszportu, poprzedni jest zatrzymywany w trakcie wizyty.

5. Przybycie do urzędu w maseczce ochronnej. Osoby nieposiadające ww. ochrony ze względów bezpieczeństwa nie będą mogły uzyskać zezwolenia na wejście do obiektu.

6. Zachowanie wymaganego 2-metrowego odstępu podczas oczekiwania na spotkanie przed wejściem do budynku. Informujemy też o obowiązku dezynfekcji dłoni płynem odkażającym.

 

 

{"register":{"columns":[]}}