W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dyżur Konsularny w Aberdeen

13.09.2021

Uprzejmie informujemy, że dnia 25 września 2021 r. będzie miał miejsce dyżur konsularny w Aberdeen. Zapisy zostaną uruchomione poprzez stronę e-konsulat w dniu 18 września 2021 r. (sobota) o godzinie 19:00 . Dyżur będzie miał miejsce pod adresem: Tillydrone Community Campus, 52 Hayton Road, Aberdeen AB24 2UY.

paszport

Zapisy zostaną uruchomione poprzez stronę e-konsulat w dniu 18 września 2021 r. (sobota) o godzinie 19:00 . 

Dyżur będzie miał miejsce  pod adresem: Tillydrone Community Campus, 52 Hayton Road, Aberdeen AB24 2UY.

Zapisy na wizyty w Konsulacie Generalnym RP w Edynburgu oraz zapisy na dyżury konsularne są bezpłatne i odbywają się wyłącznie poprzez ogólnodostępną platformę e-konsulat. Jednocześnie informujemy, że Konsulat Generalny RP w Edynburgu nie korzysta w tym zakresie z usług żadnych pośredników.

Podczas dyżuru przyjmowane będą wnioski o wszystkie rodzaje paszportów.

Prosimy o zapoznane się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej dotyczącymi wymaganych dokumentów przy składaniu wniosku paszportowego oraz wydrukowanie i wypełnienie samego wniosku.

Pragniemy przypomnieć, że od dnia 1 stycznia 2021 r. ceny za wydanie dokumentów paszportowych uległy zmianie. Opłaty należy wnosić wyłącznie w formie POSTAL ORDER wypełnionego na "Polish Consulate in Edinburgh".   Informacje nt. opłat pobieranych przez urząd znajdą Państwo tutaj.

 

W celu usprawnienia organizacji pracy, a tym samym umożliwienia obsługi jak największej liczby interesantów, prosimy o:

1. Punktualne przybycie na spotkania paszportowe,

2. Wcześniejsze przygotowanie POSTAL ORDER na odpowiednią kwotę/opłatę,

3. Rozważenie odbioru paszportu pocztą. W tym celu należy dołączyć do wniosku opłaconą kopertę zwrotną oraz wypełniony wniosek o wysyłkę paszportu. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o wybór ubezpieczonej przesyłki Special Delivery (up to 100g). Każdy paszport jest wysyłany osobno. W przypadku wybrania opcji wysyłki nowego paszportu, poprzedni jest zatrzymywany w trakcie wizyty.

4. Przybycie do urzędu w maseczce ochronnej. Osoby nieposiadające ww. ochrony ze względów bezpieczeństwa nie będą mogły uzyskać zezwolenia na wejście do obiektu.

5. Zachowanie wymaganego 2-metrowego odstępu podczas oczekiwania na spotkanie przed wejściem do budynku. Informujemy też o obowiązku dezynfekcji dłoni płynem odkażającym.