W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dyżur konsularny w Southampton – 18-19 września 2020 r.

03.09.2020

Uprzejmie informujemy, że w dniach 18-19 września 2020 r. odbędzie się dyżur konsularny w Southampton.

Paszport

Adres: Shirley Warren Action Church, 117 Warren Crescent, SO16 6AY Southampton

Podczas dyżuru konsularnego przyjmowane będą wnioski o wszystkie rodzaje paszportów oraz sprawy prawne (wyłącznie poświadczenia podpisu – rejestracja tak jak na sprawę paszportową).

Prosimy, aby osoby zainteresowane złożeniem wniosku o paszport 5-letni dla dziecka legitymowały się polskim aktem urodzenia dziecka, wydany przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce (poniżej podajemy link do informacji w sprawie transkrypcji aktu urodzenia):

https://www.gov.pl/web/wielkabrytania/transkrypcja-rejestracja-zagranicznego-aktu-urodzenia-w-polskim-rejestrze-stanu-cywilnego

Aby zarejestrować się na spotkanie z konsulem należy wejść na portal: http://www.e-konsulat.gov.pl/

Następnie wybrać Kraj-Region: Wielka Brytania

Placówka: Londyn

Sprawy paszportowe a następnie wybrać lokalizację (rozwinąć z prawej strony): Southampton

Zapisy zostaną otwarte w czwartek, 3 września 2020 o godz. 10.00 i 20.00 (ok. 150 miejsc).

Jednocześnie przypominamy, że przy zapisach na dyżury paszportowe poza urzędem, należy zwrócić uwagę, że na potwierdzeniach będzie drukował się adres głównej placówki – Londyn zamiast Shirley Warren Action Church, 117 Warren Crescent, SO16 6AY Southampton. Powyższe wynika z niemożliwości jednorazowej zmiany adresu w systemach informatycznych. Prosimy o sprawdzanie poprawności podawanych przez Państwo adresów e-mailowych,  bowiem na kilka dni przed spotkaniem otrzymają Państwo potwierdzenie wizyty paszportowej wraz z dodatkowymi informacjami organizacyjnymi.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej dotyczącymi wymaganych dokumentów przy składaniu wniosku o paszport.

http://www.londyn.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/paszporty

Jednocześnie przypominamy, iż na dyżurze konsularnym jedyną formą płatności będzie KARTA PŁATNICZA.

Podczas dyżuru zostaną przyjęte tylko osoby zapisane wg listy zgłoszeń.