W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Możliwość podróży między Wielką Brytanią a Polską

12.01.2021

komunikat

PODRÓŻOWANIE Z WIELKIEJ BRYTANII DO POLSKI

  • 13 stycznia 2021 r. o godz. 23:59 przestał obowiązywać zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. 
  • Możliwy jest powrót z Wielkiej Brytanii do Polski drogą lądową. Warunkiem przekroczenia granicy z Francją (co najmniej do 21.01) jest przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa, wykonanego co najwyżej 72 godziny przed przekroczeniem granicy. W przypadku braku testu PCR będą akceptowane testy genetyczne wrażliwe na wariant VUI-2020-12-01. Testy muszą posiadać osoby powyżej 11 roku życia. Lista akceptowanych testów i wybranych laboratoriów znajduje się na tej stronie (w języku angielskim). Więcej informacji znajduje się na stronie Ambasady RP w Paryżu
  • Tranzyt lotniczy przez Niemcy: Co najmniej do 20 stycznia 2021 r. loty pasażerskie z Wielkiej Brytanii do Niemiec będą dostępne tylko dla mieszkańców (rezydentów) Niemiec, którzy posiadają negatywny wyniku testu na koronawirusa wykonanego najwcześniej 48h przed przylotem. Nie ma możliwości skorzystania z tych lotów w przypadku dalszego tranzytu do Polski. Linia lotnicza może w takim przypadku odmówić wejścia na pokład. Możliwy jest tranzyt drogą lądową przez Niemcy bez konieczności okazania negatywnego wyniku testu. Więcej informacji znajduje się na stronie Ambasady RP w Niemczech.

  • Możliwy jest również powrót przez niektóre kraje europejskie, np. Holandię lub Irlandię (dopiero od 09.01). Prosimy o sprawdzanie połączeń na stronach internetowych przewoźników. Należy sprawdzać warunki wjazdu, również w tranzycie, do krajów europejskich z Wielkiej Brytanii. Niektóre kraje, np. Holandia, Irlandia wymagają okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przy wjeździe, także w tranzycie.

 

PODRÓŻOWANIE Z POLSKI DO WIELKIEJ BRYTNII

  • Obecnie wykonywane są bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski do Wielkiej Brytanii. 
  • Możliwa jest podróż drogą lądową do Wielkiej Brytanii. Pamiętaj, że po powrocie do Wielkiej Brytanii z Polski obowiązkowa jest samoizolacja przez 10 dni oraz wypełnienie formularza lokalizacyjnego (Passenger Location Form).