W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rodzinne wizyty paszportowe w POSK dla dzieci do lat 18 i ich rodziców zostaną wznowione od 12 kwietnia

30.03.2021

Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie od dnia 12 kwietnia br. wznawia paszportowe dyżury konsularne w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK). Terminy wizyt dodawane są na platformie e-konsulat w każdą środę o godz. 9.00. Wnioski paszportowe podczas dyżuru mogą składać wspólnie rodzice z dziećmi do 18 roku życia.

Uruchamiamy rodzinne wizyty paszportowe w POSK

Pojawiająca się informacja o treści ,,brak terminów do dnia...'' oznacza, że udostępniona pula terminów została zarezerwowana, a następne pojawią się zgodnie z powyższym harmonogramem. Uwzględniając zalecenia władz lokalnych oraz ze względu na wciąż istniejące ryzyko zakażenia koronawirusem, ograniczeniu uległa liczba przyjmowanych interesantów w stosunku do sytuacji sprzed pandemii.
 
Jeżeli otrzymali Państwo termin spotkania paszportowego, dla usprawnienia organizacji, a tym samym w celu umożliwienia urzędowi obsługi jak największej ilości interesantów paszportowych, prosimy o:
 
1. Punktualne przybywanie na spotkania paszportowe. Ze względów bezpieczeństwa osoby zapisane będą mogły wejść do budynku POSK tylko o godzinie wyznaczonej na spotkanie. Można oczekiwać na swoją kolejność wyłącznie na zewnątrz budynku. (Pod zadaszeniem przed budynkiem będą ustawione krzesła). Osoba spóźniona będzie zobligowana do poczekania na ewentualną przerwę w obsłudze lub umówienia się na nowy, inny dogodny termin.
 
2. Przybywanie do POSKu w maseczce ochronnej i rękawiczkach.  Osoby nieposiadające ww. ochrony nie będą mogły uzyskać zezwolenia na wejście do budynku ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego;
 
3. Zachowanie wymaganych odległości podczas oczekiwania na spotkanie przed wejściem do budynku;
 
4. Poszanowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa oraz poleceń pracowników  Wydziału Konsularnego oraz POSKu;
 
5. Właściwe przygotowanie się do spotkania paszportowego. Na spotkanie należy przybyć z wypełnionymi formularzami i dodatkowymi dokumentami – informacje na stronie. Informacji merytorycznych w sprawie procedury składania wniosków paszportowych udzielają wyłącznie pracownicy Wydziału Konsularnego.;
 
6. Przygotowanie się do regulowania opłat wyłącznie kartą płatniczą;
 
7. Rozważenie odbioru paszportu pocztą, ubezpieczoną przesyłką Special Delivery opłaconą na poczcie do 100 gr, z danymi adresata (imię, nazwisko, pełny adres w Wielkiej Brytanii). Do opłaconej już koperty zwrotnej prosimy dołączyć wypełniony i podpisany wniosek o wysyłkę paszportu. Dla każdego wniosku o paszport należy załączyć odrębną opłaconą kopertę zwrotną.