W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sobotni dyżur paszportowy w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Londynie - 24 października 2020 r.

16.10.2020

W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie ze strony polskich obywateli uzyskaniem paszportów oraz w związku z ograniczeniami i regulacjami miejscowymi dot. dystansowania społecznego, w sobotę 24 października zorganizowany zostanie dyżur paszportowy poza standardowymi dniami urzędowania.

Paszport

Dyżur odbędzie się w sobotę, 24 października 2020 r. w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Londynie.

Adres: 10 Bouverie Street, EC4Y 8AX London

Podczas dyżuru przyjmowane będą wnioski o wszystkie rodzaje paszportów.

Prosimy o zapoznane się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej dotyczącymi wymaganych dokumentów przy składaniu wniosku paszportowego oraz wydrukowanie i wypełnienie samego wniosku.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku o paszport dla dziecka (5-letni) powinny  posiadać odpis polskiego aktu urodzenia dziecka, wydany przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce.

Rejestracji na spotkanie należy dokonać przez stronę e-konsulat.gov.pl

Tam należy wybrać Kraj-Region: Wielka Brytania

Placówka: Londyn

Sprawy paszportowe, a następnie wybrać lokalizację (rozwinąć z prawej strony): Londyn

Zapisy na dyżur zostaną otwarte we wtorek, 20 października 2020 r. o godz. 20:00. Podczas dyżuru zostaną przyjęte tylko osoby zapisane wg listy zgłoszeń.

Jednocześnie, w celu usprawnienia organizacji pracy, a tym samym umożliwienia obsługi jak największej liczby interesantów, prosimy o:

1. Punktualne przybycie na spotkania paszportowe.

2. Gotowość do uregulowania opłaty kartą płatniczą.

3. Poważne rozważenie odbioru paszportu pocztą. W tym celu należy dołączyć do wniosku opłaconą kopertę zwrotną oraz wypełniony wniosek o wysyłkę paszportu. Ze względów bezpieczeństwa sugerujemy rozważenie wyboru ubezpieczonej przesyłki  Special Delivery (up to 100g). Każdy paszport jest wysyłany osobno. W przypadku wybrania opcji wysyłki nowego paszportu, poprzedni jest zatrzymywany w trakcie wizyty.

4. Przybycie do urzędu w maseczce ochronnej. Osoby nieposiadające ww. ochrony ze względów bezpieczeństwa nie będą mogły uzyskać zezwolenia na wejście do urzędu.

5. Zachowanie wymaganych odległości podczas oczekiwania na spotkanie przed wejściem do budynku.

6. Przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa oraz poleceń ochrony, w tym przerwy na dezynfekcję w godz. 12.00-12.30.