W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zebranie Rady i kolejna wymiana doświadczeń

10.08.2022

Spotkanie uczestników Rady Konsultacyjno - Doradczej przy Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego w Poznaniu pozwoliło zebranym na poznanie wyników pracy Inspektoratu, ale także stało się po raz kolejny platformą wzajemnej wymiany doświadczeń dotyczących transportu drogowego.

Na zaproszenie Aleksandra Żołędziowskiego, Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, 10 sierpnia przybyli do siedziby inspektoratu w Poznaniu członkowie Rady Konsultacyjno – Doradczej

Na zaproszenie Aleksandra Żołędziowskiego, Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, 10 sierpnia przybyli do siedziby inspektoratu w Poznaniu członkowie Rady Konsultacyjno – Doradczej. Za stołem obrad zasiedli przedstawiciele: Izby Administracji Skarbowej, Okręgowego Inspektoratu Pracy, Urzędu Miasta Poznania, Straży Granicznej Poznań – Ławica, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Kierowców i Motorniczych - Międzyzakładowej Organizacji Związkowej przy MPK w Poznaniu, Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego, Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy i Zrzeszenia Transportu Prywatnego w Poznaniu. Inspektor Żołędziowski omówił najważniejsze zadania WITD w Poznaniu wraz z ramowym planem kontroli dla Inspektoratu. Przedstawił też obszar działania wielkopolskiej inspekcji, w której pracuje obecnie 37 inspektorów. Wspomniał też o sukcesywnym poszerzaniu kontroli przewozów zagranicznych w stosunku do krajowych, które są zawsze priorytetem dla inspekcji wspierającej polski rynek transportowy. Obecnie  64 proc. kontrolowanych przewoźników to przedsiębiorcy z krajów trzecich, a tylko 36 proc. kontroli dotyczy przewoźników krajowych, co jest zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Dyrektor Aleksander  Żołędziowski mówił również, że cały czas jednym z priorytetów w harmonogramie kontroli jest walka z nieuczciwą konkurencją na rynku przewozów transportowych do 3,5 tony. Tacy przewoźnicy w przyszłości będą mieli obowiązek montowania w swych pojazdach tachografów i to powinno  pozytywnie wpłynąć na wyrównanie szans i konkurencyjność. Z kolei Naczelnik Wydziału Inspekcji Rafał Majewski, podczas pytań z sali od przedstawiciela Zrzeszenia Transportu Prywatnego w Poznaniu Tomasza Bartkowiaka, wyjaśniał uwarunkowania pracy inspektorów podczas kontroli nielegalnego przewozu osób. Sierpniowe spotkanie Rady Konsultacyjno - Doradczej przy Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego w Poznaniu przybliżyło przybyłym działania wielkopolskiej inspekcji, która wspiera polskich przewoźników i przeciwdziała nieuczciwej konkurencji w transporcie drogowym.

Rada Konsultacyjno-Doradcza przy Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego w Poznaniu została powołana w styczniu 2014 roku. W jej skład wchodzą przedstawiciele: organizacji zrzeszających przewoźników drogowych, organów, których przedmiotem działania jest kontrola lub nadzór nad przestrzeganiem przepisów z zakresu transportu drogowego oraz organów samorządu terytorialnego, działających na terenie województwa wielkopolskiego. Do jej zadań należy w szczególności: omawianie aktualnych kwestii związanych z problematyką transportu drogowego, wyrażanie opinii w sprawie przepisów prawa z dziedziny transportu drogowego, formułowanie zapytań do właściwych organów w sprawie interpretacji obowiązujących przepisów oraz prowadzenie działań informacyjnych w dziedzinie transportu drogowego.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}