W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dot. wody do spożycia z wodociągu Janowo, gmina Kolno, powiat kolneński

31.12.2020

Komunikat Nr 21/HK/2020 dotyczący jakości wody do spożycia z wodociągu Janowo, gmina Kolno, powiat kolneński

pilny komunikat

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, iż w dniu 31.12.2020 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolnie wydał decyzję o warunkowej przydatność wody do spożycia przez ludzi w ww. wodociągu oraz przekazał komunikat informujący, m. in. że „w badaniach jakości wody z Wodociągu w Janowie zaopatrującego miejscowości: Janowo, Łosewo, Niksowizna i kolonia wsi Borkowo (gmina Kolno) oraz kolonie Kąty (gmina Mały Płock) w powiecie kolneńskim stwierdzono podwyższoną wartość parametru ogólna liczba mikroorganizmów w 22⁰C. Sytuacja ta nie stwarza istotnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. poz.2294).

Uwaga: Wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla: niemowląt i dzieci do lat 2, oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (np. transplantacje, chemioterapia, chorych na AIDS) należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.”

 

Wodociąg zaopatruje w wodę ok. 756 osób.

Produkcja wody wynosi 94 m³ na dobę.