W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Porady grzybowe zawieszone w czasie pandemii

20.08.2021

grzyb jadalny w ściółce leśnej

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie informuje, że nadal z powodu trwającej pandemii COVID19 i wprowadzonego w instytucji reżimu sanitarnego nie prowadzi w tym sezonie letnio-jesiennym porad związanych z bezpośrednią identyfikacją grzybów świeżych zbieranych w warunkach naturalnych. Z tych samych powodów zawieszona została również organizacja corocznej wystawy grzybów, która od lat jest stałym elementem naszej działalności edukacyjnej.

Edukacja grzybowa aktualnie jest ograniczona do informacji ogólnych przedstawianych w mediach społecznościowych.
 

Podstawową zasadą jest, aby zbierać grzyby, które znamy. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do walorów zdrowotnych danego osobnika, należy ten grzyb po prostu odrzucić. Niedoświadczeni grzybiarze, nie mają często wiedzy, jak zebrane grzyby przetworzyć. Dlatego odradzamy przygodne zbieranie, motywowane tylko faktem, że grzyby w lasach zaczynają się pojawiać.

(jn)