W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Grupa Azoty rozpoczyna spektakularny projekt „Polimery Police”

01.06.2020

– Jesteśmy dziś świadkami wydarzenia, które bez wątpienia świadczy o ciągle zwiększającej się sile polskiej gospodarki i zdolnościach inwestycyjnych polskich spółek Skarbu Państwa – powiedział Wicepremier Jacek Sasin podczas wizyty w zakładach chemicznych w Policach.

Inauguracja „Polimerów Police”

Grupa Azoty rozpoczęła prace przy realizacji jednego z największych obecnie projektów w branży chemicznej w całej Europie Centralnej pod nazwą „Polimery Police”. Budżet przedsięwzięcia wynosi aż 1,52 mld euro, czyli około 7 mld złotych. Rezultatem końcowym tej inwestycji będzie powstanie na terenie zakładów chemicznych w Policach nowoczesnego kompleksu infrastrukturalnego umożliwiającego produkcję blisko pół miliona ton polipropylenu rocznie.

Zdaniem Ministra Aktywów Państwowych projekt Grupy Azoty to doskonały przykład jak odważnie, a jednocześnie odpowiedzialnie potrafią inwestować polskie spółki Skarbu Państwa.

– Realizacja ambitnych celów stawianych sobie przez polskie koncerny gwarantuje nie tylko ich stały rozwój, ale także wzmacnia krajową gospodarkę, i sprawia, że polski kapitał jest dostrzegany i doceniany poza granicami państwa – mówi Wicepremier Jacek Sasin. – Tym bardziej jest to ważne, że spółki Skarbu Państwa kontynuują swoją bieżącą działalność i nie rezygnują z zaplanowanych inwestycji w tak trudnym dla gospodarki okresie pandemii koronawirusa – dodaje.

*   *   *  

Projekt „Polimery Police” Grupy Azoty to jedna z największych inwestycji w Polsce realizowanych w formule project finance. Uruchomienie produkcji polipropylenu w Policach w pełni zaspokoi potrzeby importowe Polski na to tworzywo. Dzięki doskonałemu położeniu geograficznemu, zakłady w Policach poprzez własny port morski będą sprowadzać niezbędny do produkcji gaz z różnych kierunków.

Wideo

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}