W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Dokumenty dla petentów

Zaświadczenia ze zdarzenia

Zaświadczenie uzyskuje się w jednym egzemplarzu w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Jagiellońskiej 11 w dni powszednie od godziny 7.30 do 15.30 lub listownie na wskazany adres.

Na podstawie ustawy z dnia 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej (Dz.U. Nr 225 z 2006 r. poz. 1635 z poźn. zmianami) zaświadczenie podlega opłacie skarbowej w wysokości 17 zł.

Opłatę skarbową wpłaca się z chwilą powstania obowiązku jej zapłaty.
Zapłaty opłaty skarbowej dokonuje się gotówką lub bezgotówkowo na konto Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego

W tytule wpłaty należy wpisać: „opłata skarbowa od zaświadczenia w PSP

W celu odebrania stosownego zaświadczenia wnioskodawca musi posiadać stosowny dowód wpłaty (dowód wpłaty bezpośrednio w kasie Urzędu, potwierdzenie przelewu bankowego). Osoba zgłaszająca się  powinna mieć ze sobą dokument tożsamości.

Materiały

Druk wniosku o wydanie zaświadczenia z interwencji JOP.pdf
Druk​_wniosku​_o​_wydanie​_zaświadczenia​_z​_interwencji​_JOP.pdf 0.13MB
Ćwiczenia i ewakuacja

Zgodnie z § 17 Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 z 2010 r., poz. 719 z późn. zm.) właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu. W przypadku obiektów, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników, w szczególności: szkół, przedszkoli, internatów, domów studenckich, praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji należy dokonać - co najmniej raz na rok, jednak w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników. W przypadku obiektu zawierającego strefę pożarową zakwalifikowaną do kategorii zagrożenia ludzi ZL II oraz w budynkach zakwaterowania osadzonych zlokalizowanych na terenach zakładów karnych i aresztów śledczych, zakres i obszar budynku objęty praktycznym sprawdzeniem organizacji i warunków ewakuacji musi być uzgodniony z właściwym miejscowo komendantem powiatowym (miejskim) Państwowej Straży Pożarnej. Właściciel lub zarządca obiektu powiadamia właściwego miejscowo komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej o terminie przeprowadzenia działań, o których mowa w ust. 1, nie później niż na tydzień przed ich przeprowadzeniem.

Materiały

Wzór zgłoszenia próbnej ewakuacji
Wzór​_zgłoszenia​_próbnej​_ewakuacji.doc 0.03MB
Próbna ewakuacja w czasie epidemii
Próbna​_ewakuacja​_w​_czasie​_epidemii.pdf 0.10MB
Monitoring pożarowy
{"register":{"columns":[]}}