W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

NFOŚiGW dofinansuje wydanie 20 numerów czasopisma „Przyroda Polska”

03.08.2022

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże Lidze Ochrony Przyrody dotację na wydanie 20 numerów czasopisma „Przyroda Polska” z dodatkami: „Natura i Zdrowie” oraz „Biuletyn Eko-edukacyjny”. Kwota dofinansowania to blisko 400 tys. zł.

Biuletyn Przyroda Polska

Celem projektu jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej w zakresie ochrony przyrody a szczególnie: różnorodności biologicznej, ochrony klimatu, gospodarowania na obszarach chronionych prawem oraz popularyzowanie i inspirowanie wszelkich działań na rzecz ochrony środowiska prowadzonych pod patronatem medialnym pisma. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ok. 903 tys. zł.

Projekt został wsparty finansowo dzięki programowi NFOŚiGW „Edukacja Ekologiczna” (umowa o dofinansowanie została podpisana w czerwcu br.).

„Przyroda Polska” jest czasopismem o zasięgu ogólnopolskim prenumerowanym przez placówki dydaktyczne i czytelników na terenie całego kraju. Nakład miesięcznika od numeru 01/22 będzie wynosił 7 tys. egzemplarzy.

W miesięczniku można znaleźć artykuły dotyczące m.in.: klimatu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, świata roślin, zwierząt i grzybów, ochrony ekosystemów leśnych, turystyki i rekreacji, prezentacji programów i kampanii edukacyjnych, jak również informacje o ważnych wydarzeniach - akcjach, konkursach i wystawach dotyczących ochrony przyrody i środowiska.

W periodykach LOP artykuły przygotowują uznani naukowcy i profesjonalni dziennikarze, a zdjęcia publikują renomowani, nagradzani w Polsce i za granicą fotografowie przyrody.

Magazyn ma dwa stałe dodatki. Pierwszy to „Biuletyn Eko-edukacyjny” przeznaczony dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych jako forum wymiany doświadczeń i miejsce popularyzacji pomysłów edukacyjnych w zakresie przyrody. Drugi z kolei to „Natura i Zdrowie” - popularyzujący wiedzę na temat dbałości o zdrowie i urodę.

Na łamach „Przyrody Polskiej” publikowane są także na bieżąco informacje o projektach realizowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

{"register":{"columns":[]}}