Tytuł/stanowisko: Sekretarz szkoły – kadrowa

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: Sekretarz szkoły - kadrowa.

Wykształcenie: Średnie
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Termin składania aplikacji upłynął: 22-09-2023

Nabór zakończony

Wynik Naboru: Nabór zakończony wyborem kandydatki/kandydata

W wyniku rozmów kwalifikacyjnych z pośród kandydatów wyłoniona została Pani Iwona Gościniak

Podczas rozmowy komisja stwierdziła, że kandydatka posiada odpowiednie predyspozycje, umiejętności i wiedzę gwarantujące prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków na stanowisku Sekretarza szkoły - kadrowa.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca biurowa przy komputerze w siedzibie PLSP im. Wł. Hasiora w Koszalinie

Zakres obowiązków

Podstawowym obowiązkiem sekretarza szkoły są działania zmierzające do zapewnienia szkole warunków realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych.
Sekretarz szkoły:

  •  sprawuje bezpośredni nadzór nad pracownikami obsługi szkoły,
  •  wnioskuje w sprawie obsady pracowników obsługi oraz określa ich zakresy obowiązków,
  • nadzoruje prace pracowników oraz udziela im pomocy w realizacji zadań wynikających z ich zakresów czynności,
  • wnioskuje o przyznanie nagród, odznaczeń i wyróżnień podległym pracownikom,
  • wnioskuje w sprawie wymierzania kar porządkowych i dyscyplinarnych podległym pra-cownikom,
  • wnioskuje w sprawie premii dla podległych pracowników,
  • organizuje zastępstwa za nieobecnych pracowników obsługi,
  • organizuje okresowe zebrania z podległymi pracownikami,
  • przygotowuje listę obecności pracowników administracji i obsługi,
  • planuje, organizuje i nadzoruje bieżącą konserwację urządzeń w szkole wraz z robotnikiem do prac ciężkich,
  • prowadzi dokumentację osobową wszystkich pracowników szkoły zgodnie z obowiązującymi przepisami w szczególności dotyczącymi Karty Nauczyciela i Kodeksu Pracy,
  • sprawdza listy płac pod względem merytorycznym
  • prowadzi ewidencję czasu pracy pracowników,
  • wystawia zaświadczenia do ZUS-u potwierdzające zatrudnienie pracowników-emerytów, rencistów zgodnie z przepisami,
  • potwierdza dokumenty za zgodność z oryginałem,
  • przygotowuje i przepisuje pisma związane z działalnością kadrową,
  • prowadzi i aktualizuje dane adresowe wszystkich pracowników szkoły,
  • przygotowuje dokumentację pracowników odchodzących na emeryturę, ubiegających się o rentę lub o uznanie choroby zawodowej,
  • przygotowuje i przekazuje dokumentację kadrową do archiwum,
  • przygotowuje umowy zlecenia,
  • organizuje przeglądy i okresowe kontrole budynku szkoły,
  • prowadzi rejestr umów terminowych,
  • prowadzi rejestr umów zleceń,
  •  opracowuje sprawozdania statystyczne dotyczące  spraw kadrowych to jest:
    • Z-03 – sprawozdanie GUS o zatrudnieniu i wynagrodzeniu,
    • Z-05 – sprawozdanie GUS badanie popytu na pracę,
    • Z-06 – sprawozdanie GUS o pracujących, wynagrodzeniach i czasie pracy,
    • Z-12 – sprawozdanie GUS o strukturze wynagrodzeń według zawodów,
    • KN – kalkulacja wynagrodzeń,
    • roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach publicznych.
  • opracowuje plany potrzeb remontowych i materiałowych z uwzględnieniem przepisów: prawo zamówień publicznych,
  • organizuje i przygotowuje dokumenty - przetargi dotyczące remontów zgodnie z przepisami: prawo zamówień publicznych oraz nadzoruje remonty pod względem sprawności i jakości wykonania,
  • zaopatruje szkołę w pomoce dydaktyczne po uzgodnieniu z Dyrektorem szkoły, składa zamówienia w jednostkach handlowo-usługowych,
  • ustala na bieżąco stan faktycznego wyposażenia z bieżącymi zapisami,
  • bierze udział w kontrolach wewnętrznych prowadzonych w szkole,
  • bierze udział w pracach komisji socjalnej,
  • planuje i ewidencjonuje urlopy pracowników szkoły,
  • w czasie nieobecności samodzielnego referenta ds. kancelaryjnych, przejmuje jej obo-wiązki,
  • współpracuje z ochroną szkoły,
  • wykonuje inne polecenia służbowe Dyrektora.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: zachodniopomorskie
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie ul. Racławicka 9 75-620 Koszalin

Wymagania

Wymagania niezbędne:

Wymagania dotyczące doświadczenia zawodowego:

  • wykształcenie wyższe - powyżej dwóch lat doświadczenia zawodowego,
  • wykształcenie średnie – powyżej pięciu lat doświadczenia zawodowego,
  •  obywatelstwo polskie lub państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Han-dlu (EFTA).
  •  pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych.
  •  brak prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu teryto-rialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe.
  •  znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego.
  • posiada umiejętność obsługi komputera w zakresie: programy księgowe, pakiet biurowy, poczta elektroniczna, Internet.
  •  stan zdrowia pozwala na zatrudnienie na określonym stanowisku

 Wymagania dodatkowe:

  • znajomość przepisów oświatowych
  • znajomość przepisów ustawy Karty Nauczyciela
  • umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji i samodzielnej organizacji pracy
  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • kultura osobista i umiejętności interpersonalne

  • list motywacyjny oraz CV zawierające oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europej-skiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycz-nych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepły-wu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Wskazuje się, iż podstawą przetwarzania danych osobowych kandydata w ni-niejszym procesie rekrutacyjnym jest dobrowolna zgoda kandydata. Z tych względów prosimy o załączenie do dokumentów rekrutacyjnych podpisanej klauzuli zgody, w nastę-pującym brzmieniu: „Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych oso-bowych zawartych w dostarczonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych przez Pań-stwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie, w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko Sekretarz szkoły - kadrowa. Zostałem(łam) poinformowany(a), iż zgoda może zostać przeze mnie wycofana w każdym czasie. Mam świadomość, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej wycofaniem”,
  • kwestionariusz osobowy, wg wzoru dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • kserokopie dokumentów potwierdzające wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,
  • kserokopie świadectw pracy lub oświadczenie kandydata w przypadku trwającego sto-sunku pracy,
  • oświadczenie kandydata stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na oferowanym stanowisku,
  • oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz że nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie,
  • inne dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach.

Benefity

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy;
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka);
  • szkolenia, możliwość refundacji kosztów nauki;
  • pakiet socjalny (np. dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego dzieci, niskooprocentowane pożyczki, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach);
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych;
  • możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej;
  • możliwość zakupu: grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie

Informacje dotyczące terminów nadsyłania aplikacji oraz ogłoszenia wyników naboru.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać lub przesłać w terminie do dnia 22.09.2023 r., do godz. 11.00

pod adresem:       Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Hasiora

ul. Racławicka 9

75-620 Koszalin

w zaklejonych kopertach z dopiskiem: „Nabór na wolne stanowisko pracy”

Aplikacje, które wpłyną do szkoły po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

Z Regulaminem naboru można się zapoznać w sekretariacie w Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie przy ulicy Racławickiej 9.  Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (+48) 459-450-064, (+48) 94 342 59 57

Kandydaci spełniający wymagania formalne i dopuszczeni do rozmowy kwalifikacyjnej zostaną o tym powiadomieni pisemnie lub telefonicznie wraz z podaniem terminu rozmowy.

Pierwsza publikacja:
15.09.2023 15:05 Dariusz Barszczowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Anna Makowska
Nabór na wolne stanowisko pracy Sekretarz szkoły - kadrowa 2.0 06.10.2023 12:30 Dariusz Barszczowski
Nabór na wolne stanowisko pracy Sekretarz szkoły - kadrowa 1.0 15.09.2023 15:05 Dariusz Barszczowski