Tytuł/stanowisko: specjalista ds. płac

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu zatrudni specjalistę ds. płac umowa o pracę na okres próbny, w pełnym wymiarze czasu pracy.

Wykształcenie: Wyższe (licencjat, inżynier)
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
Termin składania aplikacji upłynął: 05-05-2024

Miejsce pracy: PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, ul. Podwale 68/69 Wrocław

Stanowisko: Specjalista ds. płac

Wymiar etatu: etat

Wynagrodzenie:  5540,00 PLN brutto za etat.

Data rozpoczęcia zatrudnienia: 01 czerwca 2024 r.

Zakres obowiązków

  1. w oparciu o otrzymane dokumenty kadrowe nalicza wynagrodzenia zasadnicze, premię, dodatki stażowe, funkcyjne, godziny nadliczbowe, dodatki za wychowawstwo itp. zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  2. nalicza ekwiwalenty za urlopy wypoczynkowe, dodatki wyrównawcze do najniższego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, itp.
  3. nalicza pracownikom zasiłki z ubezpieczenia społecznego tj. chorobowe, macierzyńskie, wychowawcze, zgodnie
    z obowiązującymi przepisami;
  4. dokonuje potrąceń z wynagrodzeń tj. składek związkowych, składek PZU, składek i pożyczek z KZP, pożyczek mieszkaniowych oraz sporządza ich wykazy;
  5. w ustalonych terminach sporządza listy płac, wyrównań, zasiłków itp. prowadzenie spraw finansowych związanych
    z Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych;
  6. przygotowuje przelewy potrąconych kwot oraz przelewy wynagrodzeń na konta osobiste pracowników;
  7. przygotowuje przelewy do kontrahentów szkoły zgodnie z wystawionymi fakturami;
  8. w obowiązujących terminach nalicza zobowiązania wobec ZUS, przygotowuje dokumentację rozliczeniową oraz przelewy naliczonych składek, zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  9. w obowiązujących terminach nalicza, potrąca i rozlicza z Urzędem Skarbowym zaliczki podatku dochodowego zatrudnionych pracowników, w oparciu o obowiązujące przepisy;
  10. w obowiązujących terminach sporządza deklaracje rozliczeniowe dotyczące przekazanych kwot podatku dochodowego PIT-4, PIT-8, PIT-11;
  11. prowadzi kartoteki wynagrodzeń, wypłaconych zasiłków, wypłat z tytułu absencji pracowników, itp.
  12. wystawia zaświadczenia o wysokości zarobków;
  13. wystawia zaświadczenia do ZUS o wysokości dochodów osiąganych przez emerytów i rencistów;
  14. sporządza meldunki płacowe oraz współuczestniczy w sporządzaniu sprawozdań finansowych dotyczących wydatków płacowych;
  15. uzgadnia z Głównym Księgowym naliczenia wydatków płacowych;
  16. wystawia zaświadczenia o wysokości zarobków, przygotowuje i wystawia dokumentację podatkową PIT, wystawia zaświadczenia Rp-7, wystawiania zaświadczenia dotyczące okresów zasiłkowych pracowników;
  17. odpowiada za przechowywanie i archiwizowanie dokumentacji płacowej zgodnie z obowiązującą instrukcją archiwalną;
  18. sporządza sprawozdania: GUS, SIO.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: dolnośląskie
PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, ul. Podwale 68/69 Wrocław

Wymagania

Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem

Osoba ubiegająca się o stanowisko specjalista ds. płac powinna spełniać zgodnie z art. 54 ust. 2 ustawy o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 885 ze zmianami), następujące niezbędne wymagania:

  1. Ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że odrębne ustawy uzależniają zatrudnienie w jednostce sektora finansów publicznych od posiadania obywatelstwa polskiego;
  2. Ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych;
  3. Nie była prawomocnie skazana za przestępstwo: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo karne skarbowe;
  4. Posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków pracowniczych;
  5. Spełnia poniższe warunki:
  • posiada wykształcenie wyższe lub średnie;
  • posiada doświadczenie zawodowe w księgowości budżetowej w zakresie naliczania i rozliczania płac
    i pochodnych płacowych;
  • ma minimum 2-letni staż pracy w administracji publicznej lub 2-letni staż pracy zawodowej;
  • Posiada umiejętność biegłej obsługi komputera.

Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem

  1. Dobra znajomość przepisów ordynacji podatkowej, przepisów ubezpieczeń społecznych; przepisów PFRON;
  2. Znajomość przepisów oświatowych (ustawa o systemie oświaty, Karta Nauczyciela);
  3. Umiejętność obsługi komputera, programu płacowego (dobrze widziany program Vulcan), programu Płatnik- ZUS; poczty elektronicznej, Word, Excel, SIO;
  4. Umiejętność sporządzania sprawozdań statystycznych GUS;
  5. Umiejętność pracy w zespole, sumienność i rzetelność, dyspozycyjność, terminowość, dobra organizacja czasu pracy, gotowość do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji,
  6. Komunikatywność, zdolności negocjacyjne, kreatywność.

CV, list motywacyjny, kserokopie lub skan dokumentów poświadczających posiadane wykształcenie, zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych.

Benefity

  1. Stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w wymiarze całego etatu,
  2. Dodatkowe wynagrodzenie roczne, premie, wszelkie świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy: sekretariat@psmpodwale.pl w terminie do 5 maja 2024 r.  W razie dodatkowych pytań prosimy również o kontakt mailowy.

Informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.

Materiały

OFERTA PRACY SPECJALISTA DS. PŁAC
Oferta​_pracy​_specjalista​_ds​_płac.pdf 0.18MB
Pierwsza publikacja:
17.04.2024 20:49 Jerzy Adamowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
PSM II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu
Oferta pracy - specjalista ds. płac 1.0 17.04.2024 20:49 Jerzy Adamowski