Oferta Pracy w sekcji Nadzoru Przeciwepidemicznego i Statystyki

03.11.2022

logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Data ukazania się ogłoszenia: 03 listopad 2022 r.

Data zatrudnienia : 01 styczeń 2023 r.

Miejsce wykonywania pracy/ Stanowisko/ Uprawnienia/Wymiar etatu

  • Sekcja Nadzoru Przeciwepidemicznego i Statystyki Oddziału Nadzoru Sanitarnego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skarżysku-Kamiennej
  • Młodszy asystent

  • Pełny etat

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Nadzór w zakresie chorób zakaźnych i zakażeń; szczepień ochronnych, warunków higieniczno - sanitarnych, jakie powinien spełniać personel medyczny, sprzęt oraz pomieszczenia, w których są udzielane świadczenia zdrowotne.

  • Monitorowanie sytuacji epidemiologicznej w zakresie chorób zakaźnych i zakażeń w powiecie, województwie świętokrzyskim oraz na terenie kraju.

  • Przyjmowanie i rejestracja zgłoszeń przypadków chorób zakaźnych lub zakażeń.

  • Przeprowadzanie dochodzeń epidemiologicznych.

  • Realizacja Programu Szczepień Ochronnych (w tym zapotrzebowanie, przechowywanie i dystrybucja preparatów szczepionkowych).

  • Prowadzenie postępowania administracyjnego zgodnie obowiązującymi przepisami.

  • Sporządzanie meldunków, raportów, sprawozdań oraz ocen i analiz dotyczących chorób zakaźnych i zakażeń.

  • Prowadzenie elektronicznych systemów rejestracji wywiadów epidemiologicznych, rejestracji ognisk chorób zakaźnych itp.

  • Działania epidemiologiczne w przypadku wystąpienia epidemii i sytuacji kryzysowych.

Wymagania niezbędne do podjęcia pracy na w/w stanowisku:

  • Wykształcenie wyższe mające zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej (np. z dziedziny nauk medycznych, pielęgniarskich, higiena i epidemiologia, zdrowie publiczne, biologia medyczna , biotechnologia medyczna, analityka medyczna itp.);

  • Wymagany staż pracy : 1 rok.

Wymagania dodatkowe (pożądane), pozwalające na optymalne wykonywanie zadań na w/w stanowisku:

  • Doświadczenie zawodowe w stacji sanitarno-epidemiologicznej lub w innych podmiotach leczniczych.

  • Ogólna znajomość zasad funkcjonowania systemu zarządzania jakością,

  • Dobra znajomość obsługi komputera.

  • Podstawowa znajomość języka angielskiego.

  • Prawo wykonywania zawodu pielęgniarki.

  • Specjalizacja lub studia podyplomowe mające zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

  • Znajomość ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Wymagane dokumenty:

  • Curriculum vitae.

  • Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji (klauzula wg załącznika Nr 1 do niniejszej oferty pracy).

  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie.

  • Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie.

  • Kopie innych dokumentów potwierdzających dodatkowe kwalifikacje lub uprawnienia.

Termin składania dokumentów: 24.11.2022r.

Miejsce składania dokumentów:

  • Korespondencyjnie na adres: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ul. Czerwonego Krzyża 10 , 26-110 Skarżysko-Kamienna.

  • Pocztą e-PUAP poprzez platformę elektroniczną.

  • Osobiście w Sekretariacie PSSE w Skarżysku-Kamiennej (parter, pok. nr 3).

Warunki zatrudnienia:

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;

  • możliwość szkoleń;

  • pracę w systemie jednozmianowym;

  • dodatek stażowy i specjalny dla pracowników Inspekcji Sanitarnej;

  • świadczenia z funduszu socjalnego;

  • wynagrodzenie zgodne z:

    • ustawą z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 1352 z późn. zm.) oraz

    • rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostki budżetowej (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1530 z późn. zm.).

Kontakt :

Inne informacje:

  • Kandydaci zakwalifikowani pod względem formalnym będą powiadomieni telefonicznie o rozmowie kwalifikacyjnej najpóźniej do dnia 25.11.2022r.

Załącznik Nr 1 - Klauzula zgody i klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy
Klauzula​_zgody​_i​_klauzula​_informacyjna​_dla​_kandydatów​_do​_pracy.docx 0.02MB