W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Skąd się biorą odpady promieniotwórcze i jak z nimi bezpiecznie postępować.

Zdjęcie nr 1

W tym roku obchodzimy 90-lecie śmierci Marii Skłodowskiej-Curie, dlatego też aby uczcić naszą wielką uczoną w całym kraju odbywają się wydarzenia mające na celu przedstawienie oddziaływania jakie było następstwem odkrycia naszej rodaczki.

W dniu 22 marca 2024 r. takie wydarzenie miało miejsce w PSP nr 2 w Grójcu. Uczniowie klasy 2a i 2b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pod tytułem „Skąd się biorą odpady promieniotwórcze i jak z nimi bezpiecznie postępować”. Zajęcia przeprowadziły dwie naukowczynie wizjonerki z Wojskowego Instytutu Chemii i Radiometrii - mgr inż. Dorota Gajda i dr inż. Monika Wiśnik-Sawka. Zajęcia odbyły się we współpracy z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych (ZUOP).

Po części wykładowej miała miejsce część kreatywna, na której dzieci miały za zadanie przedstawić ich wizję składowiska odpadów promieniotwórczych przyszłości.

Po ciężkiej pracy intelektualno-manualnej wszyscy mali naukowcy zostali obdarowani materiałami edukacyjnymi zasponsorowanymi przez ZUOP.

Prace prezentujemy w Galerii.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}