W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Deklaracja dostępności serwisu Prokuratury Okręgowej w Koszalinie

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.gov.pl/po-koszalin zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu www.gov.pl/po-koszalin

Data publikacji strony internetowej: 2020.10.01.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020.10.01.

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • niektóre dokumenty w formacie pdf nie umożliwiają pełnego rozpoznawania tekstu, ponieważ zostały częściowo wypełnione ręcznie.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Data sporządzenia deklaracji 2020.10.01.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji 2022.12.13.

Skróty klawiaturowe

Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

  • odwrócenie kontrastu na ekranie: jednoczesne naciśnięcie klawiszy "lewy Alt, lewy Shift, Print Screen"
  • powiększenie czcionki: ctrl oraz znak "+"
  • pomniejszenie czcionki: ctrl oraz znak "-"

LINK - Czy wersja kontrastowa strony internetowej jest niezbędna?

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością cyfrowej dla osób niepełnosprawnych strony internetowej prosimy o kontakt.

Osobą odpowiedzialną jest

Łukasz Soja

 

adres poczty elektronicznej

lukasz.soja@prokuratura.gov.pl.

 

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna:

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie, ul. Władysława Andersa 34a 75-950 Koszalin

Ułatwienia dla osób z dysfunkcją ruchu i poruszających się na wózku inwalidzkim:

  • wejście do budynku prokuratury dla osób niepełnosprawnych zlokalizowane jest od strony z boku budynku – przy parkingu od strony ulicy Stawisińskiego,
  • w budynku czynna jest winda osobowa, umożliwiająca przemieszczanie się na wszystkie poziomy budynku,
  • osoby potrzebujące wsparcia w poruszaniu się pomiędzy półpiętrami znajdującymi się w budynku mogą skorzystać z platformy – schodołaza. Chęć skorzystania z urządzenia można zgłosić strażnikom – przy wejściu głównym lub telefonicznie, tel. 94-317-02-14.

Informacje dodatkowe

Obsługa osób słabosłyszących i głuchych. We wszystkich Prokuraturach okręgu koszalińskiego dostępna jest usługa tłumacza języka migowego on-line (wideotłumacz). 

Wystarczy mieć komputer, telefon lub tablet z dostępem do internetu oraz kamerą. Usługa jest bezpłatna. Z wideotłumacza można również skorzystać podczas wizyty w siedzibach naszych jednostek.

Z wideotłumaczem można się połączyć wchodząc na stronę: Polskiego Związku Głuchych Oddział Mazowiecki. 

{"register":{"columns":[]}}