W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Praca i pobyt w Kuwejcie

Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do przejazdu i pobytu.

W Polsce zanajduje się przedstawicielstwo dyplomatyczno-konsularnego Państwa Kuwejt: ul. Ignacego Krasickiego 26, 02-611 Warszawa, telefon: 22 419 97 80. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Kuwejtu obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt 3 KWD). Przed przyjazdem do Kuwejtu można ubiegać się o promesę wizową za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Kuwejtu. Promesa wizowa nie jest gwarantem otrzymania wizy na przejściu granicznym, ostateczną decyzję podejmuje strażnik graniczny. 

Wjazd do Kuwejtu możliwy jest wyłącznie na podstawie dokumentu podróży (paszportu) ważnego co najmniej 6 miesięcy po dacie planowanego wyjazdu z Kuwejtu. Nie ma możliwości wjazdu na podstawie paszportu, który nie spełnia powyższych warunków lub na podstawie dowodu osobistego. Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Kuwejtu na podstawie wizy otrzymanej na lotnisku przez okres 90 dni. Zdarza się jednak, że funkcjonariusze straży granicznej ograniczają czas pobytu, wydając zezwolenie na krótszy okres, np. do 1 miesiąca. Przekroczenie dozwolonego okresu pobytu, określonego przez kuwejckie służby graniczne, może być uznane za pobyt nielegalny i spowodować odmowę wjazdu przy kolejnych wizytach. Naruszenie kuwejckich przepisów imigracyjnych może spowodować wydalenie cudzoziemca w trybie natychmiastowym. 

Powyższa informacja nie dotyczy przyjazdów w celach, dla których wymagane może być odrębne zezwolenie, np. w celu podjęcia pracy, stażu, wolontariatu, studiów, nauki, odwiedzin partnera rezydującego w Kuwejcie lub pobytu stałego. W przypadku zamiaru pobytu o takim lub podobnym charakterze konieczne jest uzyskanie przed przyjazdem do Kuwejtu odpowiedniej wizy w kuwejckim przedstawicielstwie konsularnym w kraju stałego zamieszkiwania. Ten sam wymóg dotyczy osób, które uprzednio naruszyły kuwejckie przepisy imigracyjne, a które ubiegają się o prawo wjazdu ze względów np. humanitarnych, związanych z toczącą się sprawą sądową itp.

{"register":{"columns":[]}}