W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki lipcowej rundy konkursowej w ramach Programu Ministra „Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości"

01.09.2023

Laureatami drugiej, lipcowej rundy konkursowej zostali:

1. Cleanstock Sp. z o.o.- w kategorii „Technologie jutra” w ścieżce tematycznej czyste technologie (Clean – tech)

2. Muke Sp. z o.o. - w kategorii „Technologia jutra” w ścieżce tematycznej technologie dla poprawy dobrobytu (Tech4 Well-being)

3. SPINETIME Sp. z o.o. - w kategorii „Technologia jutra” w ścieżce tematycznej technologie dla poprawy dobrobytu (Tech4 Well-being)

4. Diagendo Sp. z o.o. - w kategorii „Technologia jutra” w ścieżce tematycznej technologie dla poprawy dobrobytu (Tech4 Well-being)

W pozostałych kategoriach nie przyznano nagród.

Cleanstock Sp. z o.o. zaproponował innowacyjny produkt polegający na monitorowaniu bilansu energetycznego w produkcji i zużycia energii. Spółka wychodzi naprzeciw końcowemu odbiorcy poprzez przeliczenie danych energetycznych na dane finansowe, w tym kosztów energii na podstawie aktualnej taryfy energetycznej, wyznaczaniu i realizowaniu celów systemu, przedstawiając wynik w prostej i zrozumiałej formie graficznej.

System Cleanstock jest adresowany do szerokiego grona użytkowników: gospodarstw domowych, firm, samorządów i spółdzielni energetycznych. Obecnie działa pilotażowo w kilku instytucjach. Jest również dostępny dla samorządów na platformie Giełda Miejskich Technologii prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju.

Innowacyjność rozwiązania firmy Muke Sp. z o.o.  polega na wykorzystaniu w pełni automatycznej i autonomicznej oraz opartej na sztucznej inteligencji technologii upraw roślin jadalnych o wysokich parametrach jakościowych w farmach wertykalnych lokowanych. Uprawy w modułach Muke są w 100% niezależne od coraz bardziej zmiennych warunków środowiska naturalnego i mogą być realizowane w każdym klimacie. Moduły Muke zapewniają bioróżnorodność pożywienia o wyjątkowych właściwościach odżywczych. Muke bazuje na opracowanym przez siebie opatentowanym wielokomorowym systemie upraw, autorskim systemie utrzymania klimatu oraz automatyki. Dzięki temu jest w stanie produkować rośliny równie tanio jak producenci w szklarniach, zapewniając jednocześnie ich wyższą jakość oraz przydatność do sprzedaży.

Produkt pn. SpineTime zaproponowany przez firmę CSPINETIME Sp. z o.o. jest mobilnym narzędziem do diagnozy dysfunkcji mechanicznych kręgosłupa. Narzędzie analizuje symptomy i proponuje kierunek terapeutyczny bez stosowania produktów leczniczych. Na podstawie konkretnie przygotowanych ćwiczeń pozwoli bezpiecznie przywrócić optymalną równowagę mechaniczną, bez ryzyka pogorszenia stanu pacjenta. Innowacja opiera się na autorskiej metodzie analizy dynamicznych zmian tkankowych odczuwanych przez pacjentów podczas specyficznych ruchów testowych. SpineTime proponuje spersonalizowane rozwiązania fizjoterapeutyczne, które są dostosowane do konkretnej osoby, jego problemu i potrzeb zdrowotnych. Fizjoterapeuci i lekarze mogą śledzić aktywność swoich pacjentów między wizytami w gabinecie, co przyspiesza leczenie.

Diagendo Sp. z o.o. zaprezentowało produkt pn. lioEndoRNA, który umożliwia skuteczną metodę diagnostyki endometriozy. Określając poziom ekspresji genu FUT4, czyli markera endometriozy w odniesieniu do ekspresji genu referencyjnego GAPDH w materiale pobranym u pacjentki, można  wykryć występowanie choroby lub tę chorobę wykluczyć.

Innowacyjność tego rozwiązania polega na sposobie udostępnienia materiału do diagnostyki,  skracając czas rozpoznania choroby z 8 - 12 lat do tygodnia. Pobrany od pacjentki materiał jest transportowany i przechowywany w liofilizowanej formie proszków lub grudek, co zdecydowanie ułatwia jego przechowywanie i obniża koszty transportu. Produkt lioEndoRNA jest skierowany do  diagnostów laboratoryjnych, którzy wykonują badania diagnostyczne na materiale pobranym przez lekarza ginekologa.

Informacja o konkursie: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/program-ministra-rozwoju-i-technologii-na-rzecz-rozwoju-i-promocji-innowacji

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
27.09.2023 13:55 Justyna Gorzoch
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Justyna Gorzoch
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Wyniki lipcowej rundy konkursowej w ramach Programu Ministra „Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości" 1.0 27.09.2023 13:55 Justyna Gorzoch

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}