W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Cezary Pazura zaszczepiony: Covid to nie żarty

28.04.2021

Ambasador kampanii #SzczepimySię przyjął we wtorek drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. – To dla mnie oczywiste, że się zaszczepiłem. To jedyna droga na powrót do normalności – otwarcia kin, teatrów, kawiarni czy restauracji – przekonuje artysta. Także polscy sportowcy dołączają do Narodowego Programu Szczepień. Zaszczepiono m.in. siatkarzy i siatkarki z kadry narodowej.

Cezary Pazury przyjął II dawkę szczepionki

– Mam nadzieję, że wszyscy pójdą moim śladem oraz tych, którym leży na sercu zdrowie i chcą powrotu do normalności. Widzę, że takich osób jest tutaj na stadionie bardzo dużo – powiedział aktor Cezary Pazura tuż przed przyjęciem drugiej dawki szczepionki przeciw Covid-19.

Cezary Pazura: Szczepię się, bo chcę jak najdłużej żyć

We wtorek na Stadionie Narodowym w Warszawie aktor, który jest ambasadorem rządowej kampanii #SzczepimySię otrzymał drugi zastrzyk z preparatem chroniącym przed koronawirusem. Cezary Pazura przyjął szczepionkę ubrany w koszulkę z hasłem kampanii #SzczepimySię.

Wideo

Dlaczego warto się zaszczepić? M.in. na to pytanie odpowiadał Cezary Pazura w porannym programie „Pytanie na Śniadanie” jeszcze przed przyjęciem drugiej dawki. – Mam nadzieję, że szczepienia zmienią cały świat, że wrócimy do normalności. Ale przede wszystkim ja chcę jak najdłużej żyć. Covid odebrał życie wielu moim kolegom. I to już nie są żarty – dodał.

Aktor opowiedział także jak się czuł po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki: - Nie uwierzycie, ale czułem się… normalnie – mówił żartobliwie. – Regularnie szczepię się przeciwko grypie, cała moja rodzina tak robi.

Cezary Pazura zaszczepił się zgodnie ze swoją grupą wiekową. Nie pytał o rodzaj szczepionki. Podano mu preparat firmy Pfizer. Podkreślał, że producent nie ma dla niego żadnego znaczenia: – Myślę, że nie ma szczepionek gorszych czy lepszych. Zaszczepiłbym się preparatem każdego producenta, dostępnym w kraju – dodał. – Szczepionka, która leży w lodówce pozostanie bezskuteczna. Musi zostać podana ludziom, żeby był efekt. Jeśli zazdrościmy Brytyjczykom, Izraelczykom, to zarejestrujmy się na sczepienie – przekonywała Agnieszka Szarowska, pełnomocnik ds. szczepień w szpitalu MSWiA w Warszawie, która razem z Cezarym Pazurą gościła w porannym programie.

– Szczepionki są bezpieczne i skuteczne. Normalne jest, że taki preparat może wywołać u nielicznych osób reakcję niepożądaną. To jednak niewielki odsetek – dodała Agnieszka Szarowska. Jak poinformowała, żeby osiągnąć pożądany przez tak wielu efekt – powrót do normalności – zaszczepić musi się ok. 70% populacji.

Wideo - Cezary Pazura w Pytaniu na Śniadanie

Szczepionka na zdrowie. Sportowcy zaszczepieni

Sport to zdrowie, a szczepionka to dziś jedna z najlepszych form jego ochrony. Wątpliwości co do tego nie mają polscy sportowcy. Z Narodowego Programu Szczepień mogą już korzystać członkowie kadr narodowych w sportach olimpijskich. Pierwsze zastrzyki na Stadionie Narodowym w Warszawie podano polskim siatkarzom i siatkarkom, oraz sztabowi szkoleniowemu siatkarskiej drużyny. Szczepionkę przyjęli również kolarze. Zawodnicy otrzymali szczepionkę jednodawkową. To duże udogodnienie dla kadrowiczów, którzy bardzo często podróżują i przebywają poza domem. W kolejnych dniach po preparat będą sięgali reprezentanci kraju w pozostałych dyscyplinach olimpijskich.

Twoja kolej! Od 10 maja rejestracja wszystkich chętnych

Czas na Ciebie. Nie podejmuj ryzyka – zaszczep się – przekonuje rząd każdego Polaka. Stosowane w kraju szczepionki są bezpieczne. Zostały dopuszczone do obrotu po wnikliwych badaniach m.in. Europejskiej Agencji Leków. Naukowcy przekonują, że groźniejsze dla nas jest odstąpienie od szczepienia. Koronawirus niesie za sobą duże ryzyko dla naszego zdrowia. W niektórych przypadkach jest śmiertelny. Dlatego ważne jest, żeby jak największa liczba osób przyjęła preparat przeciw Covid-19. Tylko dzięki temu uda się wygenerować odporność zbiorową, która chroni zdrowie, ale też zapewni wyczekiwane otwarcie życia społeczno-gospodarczego.

Ale już teraz trwa rejestracja dla poszczególnych roczników. Każdego dnia otwierane są okna zapisów dla poszczególnych grup wiekowych:

  • 28 kwietnia – roczniki 1978-1979,
  • 29 kwietnia – roczniki 1980-1981,
  • 30 kwietnia – roczniki 1982-1983,
  • 1 maja – roczniki 1984-1985,
  • 3 maja – roczniki 1986-1987,
  • 4 maja – roczniki 1988-1989,
  • 5 maja – roczniki 1990-1991,
  • 6 maja – roczniki 1992-1993,
  • 7 maja – roczniki 1994-1996,
  • 8 maja – roczniki 1997-1999,
  • 9 maja – roczniki 2000-2003.

Jest kilka sposobów zapisów. Wystarczy zadzwonić na infolinię 989, wysłać SMS o treści SzczepimySię na numer 880 333 333, skorzystać z e-Rejestracji lub punktu drive-thru. Zarejestrować można się również w punkcie szczepień. Niebawem ruszą także szczepienia w zakładach pracy. Rząd chce, aby do końca II kwartału polskie punkty szczepień wykonały ponad 20 mln zastrzyków. Do tej pory w Polsce zrealizowano 10,7 mln szczepień.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}