Polscy strażacy na podium zawodów FireFit Europe w Szwajcarii

09.06.2023

5 mężczyzn w koszulkach sportowych z medalami zawieszonymi na szyjach, za nimi ciężarówka w kolorach czerwieni i granatu z napisem FIREFIT

W dniach 8-9 czerwca 2023 r., w szwajcarskim Bernie odbyły się zawody z cyklu FireFit Europe, o tytuł „Najtwardszego Strażaka”. Podczas zawodów, Polskę i Państwową Straż Pożarną reprezentowała drużyna w składzie:

1. Dawid Hyżyk - KM PSP Poznań,
  2. Rafał Bereza – KM PSP Chełm,
  3. Mateusz Delinger – KP PSP Ostrów Wielkopolski,
  4. Paweł Leśnicki - KP PSP Świdnica,
  5. Jarosław Płotkowski - KM PSP Toruń,
  6. Mateusz Wesołowski – KP PSP Drawsko Pom.,
  7. Bartosz Janicki – KM PSP Szczecin, kierownik drużyny.

Nasi reprezentanci od początku zawodów, mocno podkreślili swoją obecność.
W starcie indywidualnym (w pełnym umundurowaniu), w kategorii Open polscy zawodnicy zajęli całe podium, a zwycięzcą zawodów został Dawid Hyżyk. Kolejne miejsca zajęli Rafał Bereza i Mateusz Wesołowski. Polskie tandemy (starty w parach), jak i polska sztafeta również wygrała w swoich kategoriach.

Występ naszej reprezentacji w Szwajcarii, potwierdza bardzo dobre przygotowanie sportowe naszych strażaków przed zbliżającymi się Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski, które w dniach 23-24.06.2023 roku odbędą się we Wrocławiu.

Tekst i zdjęcia: Bartosz Janicki, KM PSP Szczecin