W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Najczęściej zadawane pytania

Czy obowiązek informacyjny dotyczy państwowych jednostek budżetowych?

Wypełnienie obowiązku informacyjnego nie dotyczy państwowych jednostek budżetowych – finansowanych w całości z budżetu państwa w zakresie ich bieżącej działalności – w zakresie wykazywania tego finansowania.

Jak należy rozmieć sformułowanie "wkład publiczny", o którym mowa w § 3. ust. 1, pkt. 2 rozporządzenia?

Wkład publiczny to wszystkie środki publiczne w projekcie. Wkład publiczny stanowić będzie więc suma dofinansowania na cały projekt, tj. środki pochodzące z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, współfinansowanie ze środków krajowych oraz wkład własny pochodzący ze środków publicznych, np. Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Jak należy rozmieć sformułowanie "wybrane do dofinansowania", o którym mowa w § 10. ust. 1, pkt. 1 rozporządzenia?

Sformułowanie „wybrane do dofinansowania” należy interpretować w kontekście założeń przyjętych dla danego Programu. W przypadku projektów konkursowych może ono oznaczać projekty, które znalazły się na opublikowanej liście projektów wyłonionych do dofinansowania (gdy dniem wyboru do dofinansowania jest dzień ogłoszenia wyników naboru) lub projekty zatwierdzone decyzją Operatora Programu (gdy dniem wyboru do dofinansowania jest dzień decyzji Operatora Programu). W przypadku projektów predefiniowanych za wybrane do dofinansowania należy uznać projekty wskazane w Memoranda of Understanding i notyfikowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy do Biura Mechanizmów Finansowych w Brukseli (kluczowy jest w tutaj dzień notyfikacji).

 

{"register":{"columns":[]}}