W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności serwisu Zagospodarowania Przestrzennego

Deklaracja dostępności serwisu Zagospodarowania Przestrzennego

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://www.gov.pl/zagospodarowanieprzestrzenne zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do https://www.gov.pl/zagospodarowanieprzestrzenne

Data publikacji strony internetowej: 2020-10-27.

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2023-11-22.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:

  • mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
    • pochodzą z różnych źródeł,
    • opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
    • opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • niektóre filmy zamieszczone w serwisie mogą nie posiadać napisów czy audiodeskrypcji, z uwagi na fakt, że pochodzą z różnych źródeł i zostały opublikowane również przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • niektóre treści zostały opublikowane w serwisie w formie infografik. Grafiki, które zawierają tekst, wzmacniają przekaz i pozwalają komunikować dane zagadnienie skutecznie.

Oświadczenie sporządzono dnia 2020-10-27.

Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi: 2024-04-03.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Joanna Modzelewska Departament Planowania Przestrzennego, adres poczty elektronicznej cyfryzacja.app@mrit.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 (22) 323 41 85. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Ministerstwo Rozwoju i Technologii; Departament Planowania Przestrzennego, ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa.

Wejście główne do Ministerstwa znajduje się w budynku A. Dostęp do recepcji umożliwia elektryczna platforma oraz rozkładane na schodach podesty. Na parterze budynku po lewej stronie znajduje się recepcja, gdzie można uzyskać informacje dotyczące poruszania się po budynku.

Dojazd do Ministerstwa możliwy jest komunikacją publiczną (przystanek „Koszykowa”) lub własnym środkiem transportu. Przy każdym z budynków znajduje się parking dla samochodów osobowych, a dla osób poruszających się na rowerach zainstalowane są stojaki na rowery. Przed wejściem B i A znajdują się odpowiednio oznakowane, miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych.

W każdym budynku Ministerstwa znajduje się odpowiednio oznakowany dźwig osobowy, którym swobodnie mogą przemieszczać się osoby na wózku inwalidzkim. Posiadają dodatkowo zainstalowany panel sterowniczy z powiększoną czcionką oraz wyróżniony kolorem zielonym przycisk poziomu „O”.

Wszystkie schody na terenie Ministerstwa (rozpoczęcie i zakończenie) są oznakowane kontrastowym kolorem. Szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach Ministerstwa są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się w budynkach A oraz B na parterze.

Adres: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa

Główne wejście do siedziby Ministerstwa Rozwoju i Technologii znajduje się od strony pl. Trzech Krzyży. Do budynku prowadzą trzy komplety drzwi (w tym dwoje rozwieranych i jedne automatyczne — rozsuwane). Aby wyrównać poziomy, przed wejściem do budynku wybudowano spocznik ze stopniami schodowymi i dwa podjazdy z poręczami. Umożliwiają one swobodne wejście do budynku. W budynku znajduje się platforma przyschodowa dla osób z niepełnosprawnościami.

Do budynku prowadzi też wejście od ul. Wspólnej.

Wejść od Pl. Trzech Krzyży i ul. Wspólnej pilnują służby ochrony. Oba te wejścia są objęte systemem kontroli dostępu (tripody, bramki wejściowe).

Przed budynkiem, od strony Pl. Trzech Krzyży, jest parking samochodowy. Wyznaczono na nim dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

Wjazd na wewnętrzny teren nieruchomości jest od ul. Żurawiej. Na wewnętrznym dziedzińcu są się dodatkowe podjazdy dla osób z niepełnosprawnościami.

Wewnętrzne klatki schodowe i windy zapewniają dostęp na wszystkie piętra budynku.

Kabiny wind są wyposażone w przyciski oznaczone alfabetem Braille’a i wyświetlacze piętrowe. Umożliwiają zastosowanie komunikatów głosowych o lokalizacji danej windy.

Korytarze umożliwiają pełną komunikację poziomą. Są z niej wyłączone jedynie strefy objęte kontrolą dostępu.

Szczegółowe informacje o dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na stronie:

https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/informacja-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami

 

Podstawa prawna

 

Rozporządzenie Rady Ministrów z 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz.U. z 2012 r. nr 0, poz. 526

Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Dz.U. z 2019 r. poz. 848

{"register":{"columns":[]}}