W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

11.08.2022

Koordynatorem dostępności w Ministerstwie Rozwoju i Technologii jest zastępca dyrektora Anna Skibińska, adres e-mailowy: Anna.Skibinska@mrit.gov.pl tel. 22 411 92 22

Dostępność architektoniczna

Budynek Ministerstwa Rozwoju i Technologii, pomimo wybudowania pod koniec lat 40-tych ubiegłego wieku, jest w znacznym stopniu przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stopniowo planujemy kolejne remonty i usprawnienia ułatwiające każdemu gościowi i pracownikowi poruszanie się po budynku i komunikację z pracownikami.

Główne wejście do budynku znajduje się przy pl. Trzech Krzyży 3/5. Funkcjonują tam trzy podjazdy z poręczami dla osób niepełnosprawnych oraz wewnętrzna platforma przyschodowa.

Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp., zapewniona jest także właściwa szerokość korytarzy i wejść do pomieszczeń, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.

Komunikacja pionowa zapewniona jest przez sześć dźwigów osobowych oraz platformy ruchome. Windy umożliwiają dostęp na każdą kondygnację, w tym jedna z nich ma rozmiary zapewniające swobodny wjazd i przemieszczanie się osoby korzystającej z wózka. Co więcej, mają one udogodnienia: wizualizację kondygnacji, przyciski na panelu sterowania oznaczone alfabetem Braille’a, powiadamianie głosowe.

Toalety w budynku, które znajdują się w okolicy sal konferencyjnych, są w pełni przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Kilka komórek organizacyjnych MRiT znajduje się w Warszawie przy ul. Chałubińskiego 4/6. Są to następujące departamenty:

  • Departament Architektury, Budownictwa i Geodezji
  • Departament Lokalizacji Inwestycji
  • Departament Mieszkalnictwa
  • Departament Orzecznictwa
  • Departament Rozwoju Inwestycji
  • Departament Planowania Przestrzennego

Wejście główne znajduje się w budynku A. Dostęp do recepcji umożliwia elektryczna platforma oraz rozkładane na schodach podesty. Na parterze budynku po lewej stronie znajduje się recepcja, gdzie można uzyskać informacje dotyczące poruszania się po budynku.

Dojazd możliwy jest komunikacją publiczną (przystanek „Koszykowa”) lub własnym środkiem transportu. Przy każdym z budynków znajduje się parking dla samochodów osobowych, a dla osób poruszających się na rowerach zainstalowane są stojaki na rowery. Przed wejściem B i A znajdują się odpowiednio oznakowane, miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych.

W każdym budynku znajduje się odpowiednio oznakowany dźwig osobowy, którym swobodnie mogą przemieszczać się osoby na wózku inwalidzkim. Posiadają dodatkowo zainstalowany panel sterowniczy z powiększoną czcionką oraz wyróżniony kolorem zielonym przycisk poziomu „O”.

Wszystkie schody na terenie budynków przy ul. Chałubińskiego (rozpoczęcie i zakończenie) są oznakowane kontrastowym kolorem. Szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się w budynkach A oraz B na parterze.

Parking

Na parkingu od strony Placu Trzech Krzyży wydzieliliśmy miejsca postojowe, które mają wymagane rozmiary i oznakowania. Aby ułatwić poruszanie się, zapewniliśmy pochylnię na parkingu, umożliwiającą przemieszczenie się z jezdni na chodnik, a także dwa podjazdy prowadzące do wejścia głównego z chodnika. Wewnątrz do recepcji prowadzi wewnętrzna platforma przyschodowa. Pochylnia umożliwiająca dostanie się do wejścia głównego i recepcji znajduje się również na parkingu zlokalizowanym na wewnętrznym dziedzińcu.

Jeśli masz kartę możliwiającą korzystanie z uprawnień przewidzianych dla osób niepełnosprawnych i potrzebujesz dostać się do gmachu urzędu, możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Poinformuj biuro lub departament prowadzące sprawę (kliknij, aby sprawdzić dane kontaktowe komórek organizacyjnych). Ich przedstawiciel zgłosi do Biura Bezpieczeństwa przyjazd Twojego pojazdu. Ochrona budynku umożliwi ci wjazd na parking i wskaże wydzielone miejsce.

Możesz też skorzystać z miejsc parkingowych przystosowanych do potrzeb osób  niepełnosprawnych znajdujących się na parkingach ogólnodostępnych przy ul. Hożej, Żurawiej i przy pl. Trzech Krzyży.

Poruszanie się po budynku

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w Ministerstwie Rozwoju i Technologii goście i interesanci nie poruszają się po budynku samodzielnie. Zawsze towarzyszą im osoby zapraszające lub prowadzące sprawy. Zapewniają one możliwość dotarcia do właściwych pomieszczeń i zapewniają niezbędne wsparcie.

Osoby korzystające z pomocy psa asystującego mają zapewniony wstęp do budynku Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Pies ma prawo poruszać się wszędzie tam, gdzie osoba, której asystuje.

Informacja dla osób z niepełnosprawnością słuchu

Jeśli potrzebujesz skorzystać z pomocy tłumacza jezyka migowego,wyślij e-mail na adres: kancelaria@mrit.gov.pl;

Sale konferencyjne  A,B,C/ 111/115 są wyposażone w urządzenia zapewniające wzmocnienie sygnału dla osób słabosłyszących.

Materiały

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego za rok 2020 - zgodny z wzorem
DBA​_Raport​_o​_stanie​_zapewnienia​_dostępności​_-​_zgodny​_ze​_wzorem​_20210330.pdf 0.11MB
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego za rok 2020
DBA​_Raport​_o​_stanie​_zapewnienia​_dostępności​_-​_w​_formie​_dostępnej​_20210330.pdf 0.07MB
Plan​_działania​_na​_rzecz​_poprawy​_dostępności​_MRiT
Plan​_działania​_na​_rzecz​_poprawy​_dostępności​_MRiT.docx 0.13MB
Obowiązki​_i​_uprawnienia​_koordynatora​_do​_spraw​_dostępności​_w​_MRiT
Obowiązki​_i​_uprawnienia​_koordynatora​_do​_spraw​_dostępności​_w​_MRiT.docx 0.02MB

Informacja o działalności ministerstwa dla osób niesłyszących lub słabosłyszących. Filmy z napisami w języku polskim oraz ukraińskim.

Wideo

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
30.03.2021 14:22 Monika Waćkowska-Kabaczyńska
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Joanna Jabłońska/Anna Przewoźna
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 13.0 26.10.2022 13:43 Katarzyna Łacheta
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 12.0 26.10.2022 13:17 Katarzyna Łacheta
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 11.0 26.10.2022 13:11 Katarzyna Łacheta
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 10.0 11.08.2022 11:39 Katarzyna Łacheta
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 9.0 11.08.2022 11:38 Katarzyna Łacheta
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 8.0 11.08.2022 11:33 Katarzyna Łacheta
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 7.0 09.08.2022 09:35 Katarzyna Łacheta
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 6.0 20.05.2022 10:42 Monika Waćkowska-Kabaczyńska
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 5.0 07.03.2022 12:50 Agata Kubel-Grabau
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 4.0 27.10.2021 15:57 Agata Kubel-Grabau
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 3.0 30.09.2021 14:15 Agata Kubel-Grabau
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 2.0 11.05.2021 13:47 Agata Kubel-Grabau
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami 1.0 30.03.2021 14:22 Monika Waćkowska-Kabaczyńska

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}