W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Minister Mazurek na Warszawskim Dialogu Młodzieżowym

18.12.2020

W piątek, 18 grudnia, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Piotr Mazurek, wziął udział w panelu: "Dialog. Warszawa a jej młodzi mieszkańcy" w ramach Warszawskiego Dialogu Młodzieżowego.

Warszawski dialog młodzieżowy

Minister Mazurek podkreślał, że polityka młodzieżowa i organizacje pozarządowe to tak naprawdę obszary siostrzane. Zwrócił uwagę także na problem pluralizmu w działaniach warszawskiego magistratu – nadreprezentację jednego środowiska. Wymienił, jako przykłady, Warszawską Nagrodę Edukacyjną im. Marka Edelmana, Warszawską Radę Działalności Pożytku Publicznego. Wspomniał również o swoich rozmowach z przedstawicielami warszawskich organizacji pozarządowych, którzy również sygnalizują podobne trudności.

Minister Mazurek poruszył temat opiekuna młodzieżowych organizacji. Mówił o tym, że jeśli ten opiekun jest pracownikiem urzędu, to ma to swoje zalety, takie jak częsty kontakt z decydentami, ale i wady gdyż powstaje pytanie, czyj interes reprezentuje - młodych, czy urzędu, w którym pracuje? Analogicznie w przypadku, gdy opiekun jest związany z organizacją pozarządową, zalety: reprezentuje wyłącznie interes młodzieży, ale i wady, bo kontakt z władzami urzędu może być utrudniony.

"Rola opiekuna w młodzieżowej radzie wydaje mi się kluczowa, jeżeli chodzi o realne oddziaływanie tematów, konkluzji, a przełożenie na proces decyzyjny, na proces rady miasta, gminy czy dzielnicy" - dodał Wiceprzewodniczący Komitetu.

Na koniec, Minister Mazurek podkreślił, że "Dialog ma realny sens tylko wtedy, gdy jest prowadzony szerzej, niż tylko wewnątrz grupy myślącej tak samo."

{"register":{"columns":[]}}